Birželio 7-ąją Senųjų kaimo tradicijų kultūros centras Bikavėnuose (Vainuto seniūnija) tapo tikra amatininkų stovyklaviete.
Stovykloje su įvairiausiais liaudies amatais susipažino daugiau kaip 200 moksleivių iš Šilutės ir Šilalės rajonų mokymo įstaigų.
Tiesa, oras buvo nekoks, tad amatininkai įsikūrė kultūros centro, mokyklos ir šalimais esančio pastato patalpose. Tai nesutrukdė vaikams aplankyti visus amatininkus ieškant sau patinkančio amato.
Stovyklai besibaigiant blogą orą pakeitė karšti saulės spinduliai, tad vaikai, prisidarę darbelių, galėjo ir kieme padūkti.
Stovyklautojų laukė kultūros centre esantis nedidelis buities daiktų muziejus. Ten edukaciją vedusi Eglė Bagdonienė ne tik papasakojo apie kiekvieno daikto paskirtį, bet ir leido juos išbandyti. Vaikai galėjo austi, verpti, lyginti senoviniais lyginimo įrankiais ir t.t.
Muzikos skambesio sužavėti vaikai būriavosi Kazio Budrio liaudies muzikos instrumentų dirbtuvėlėje. Stovyklos dalyviai pamatė daugybę įvairių instrumentų, galėjo juos išbandyti ir išgirsti skirtingą jų skambesį. K.Budrys pamokė iš žąsies plunksnų pasigaminti švilpynes.
Turbūt daugiausiai vaikų panoro išmokti pasigaminti saldainių. Astos Norvaišienės padedami vaikai privirė tiek karamelinių saldainių, kad jų užteko ir paragauti, ir namo parsivežti.
Nijolė Stanelienė mokė pinti iš šiaudelių, papasakojo šiaudo istoriją. Daiva Dlugoborskienė vaikus mokė dekoruoti vazonėlius, o šalimais savo gebėjimus jaunieji dailininkai demonstravo piešdami ant akmenų. Netoliese įsikūrusi Aldona Misiulienė ir vaikus, ir mokytojus sodomino žvakių liejimo amatu.
Vytinių juostų audėja Viktorija Jurkšaitienė irgi turėjo didelį būrį mokinių, kurie, išklausę instrukcijų, nusiaudė sau gražiausių vytinių juostelių.
Valentinos Vingienės siuvinėjimo kryželiu pamokos sulaukė daugiausia mergaičių dėmesio. Visą stovyklos laiką siuvinėjimo sekcijoje praleidusi ir gražiausią darbelį pasidariusi vainutiškė Nomeda Misiulytė šiais metais pelnė geriausios stovyklautojos titulą.
Albina Petrošienė mokė vaikus karpinių meno. Vaikai prisikarpė gražiausių darbelių, kuriuos žadėjo padovanoti savo artimiesiems.
Nuolat riešinių mezgimo pamokėles vedanti Darija Auškalnienė šiais metais vaikus mokė pirmojo riešinių mezgimo etapo – karoliukų vėrimo.
Kitąmet visi žadėjo sugrįžti mokytis megzti ir taip palengva išmokti riešinių mezgimo amato.
Vainuto seniūnas Vitalijus Mockus nepamiršo savo tradicinių pietų – aktyviai besidarbuojančius stovyklautojus jis ir šiemet pavaišino sriuba. Po pietų vieni vaikai sėdo prie nebaigtų darbų, kiti žaidė organizatorių paruoštus smagius žaidimus.
Stovyklos uždarymo metu savo piemenėlių programėlę pristatė Katyčių pagrindinės mokyklos moksleiviai, jiems talkino birbynininkas Kazys Budrys. Vaikai susidomėję stebėjo katytiškių pasirodymą, kurio metu netrūko mįslių ir linksmų patarlių.
Po gražaus vaikų pasirodymo seniūnas V.Mockus bei Senųjų kaimo tradicijų kultūros centro direktorė Marytė Matevičienė padėkojo visiems taip gausiai susirinkusiems stovyklautojams ir įteikė padėkos dovanėles amatų stovyklos amatininkams bei katytiškiams artistams.
Renginio organizatoriai tikisi, kad mūsų protėvių išmintis, gebėjimas iš pačių paprasčiausių medžiagų kurti nuostabius dalykus, stovyklautojams padėjo suvokti, kokie šilti ir malonūs yra pačių rankomis sukurti darbeliai.
Nuoširdžiai dėkojame Šilutės rajono savivaldybei, Vainuto seniūnui V.Mockui ir Bikavėnų kaimo bendruomenei už pagalbą organizuojant šį tiek džiaugsmo vaikams teikiantį renginį.
Rašyti atsakymą