2019 metų Pamario ilgakase tapo ilgaplaukė iš Klaipėdos

Ilgakases„Rusnės festivalio“ metu į salą iš visos Lietuvos suvažiavo ilgiausių ir gražiausių plaukų savininkės. Čia vyko jau šeštasis konkursas „Pamario ilgakasė 2019“, kuriame dalyvavo 28 mergaitės ir merginos.

Konkurso metu ilgakasės varžėsi ne tik plaukų ilgiu, bet ir šukuosenų grožiu, savo talentais. Įvertinusi šias mergaičių savybes, konkurso komisija išrinko nugalėtoją, ja tapo septynmetė klaipėdietė Aneta Dimšaitė, kurios plaukų ilgis – 95 cm.

Įdomu, kad nominacijos „Publikos ilgakasė“ nugalėtoja tapo 61-erių šilutiškė Irena Kairienė, kurios sunkiai užaugintų ir puoselėjamų plaukų ilgis – 89 cm.
Konkursas jau respublikinis

“Esu dėkinga mergaitėms, kad jos dalyvauja, nenukerpa plaukų, džiaugiuosi, kad kasmet dalyvių tik daugėja“, – pasakojo konkurso organizatorė Reda Jurgėlienė – šukuosenų dizainerė ir Šilutės profesinio mokymo centro kirpėjų profesijos mokytoja.

Šiemet Reda sulaukė organizatorių pasiūlymo konkursą rengti „Rusnės festivalio“ metu, todėl renginys vyko gryname ore, apsuptas Rusnės gamtos grožio.

Ilgakasės suvažiavo iš Priekulės, Klaipėdos, Mažeikių, Šiaulių, Gargždų, Pagėgių, Kintų, Juknaičių, Žemaičių Naumiesčio. Iš viso turėjo dalyvauti 30 mergaičių, tačiau trys neatvyko. Kaip jau įprasta, renginį sudarė dvi dalys – pirmojoje mergaitės prisistatė, antrojoje – demonstravo šukuosenų grožį.

Konkurso organizatorė pasidžiaugė šauniu renginio vedėjų duetu – Jolanta Kriaučiūniene ir Aivaru Matuiza. Pertraukėlių metu koncertavo „X Faktoriaus“ dalyvė Rūta Budreckaitė, „Lietuvos balsas. Vaikai“ finalininkas Kristupas Kerulis.

Apdovanojo nominantes

Šiemet ilgakasės varžėsi trijose amžiaus grupėse ir šešiose nominacijose. Konkurso metu buvo ne tik matuojamas plaukų ilgis, bet ir renkamas geriausias pasirodymas, storiausi plaukai, įspūdingiausia šukuosena, jauniausia dalyvė, ilgakasė iš publikos.

Ilgaplaukes vertino komisija: grožio salono „Jurgita“ savininkė Jurgita Stulgienė, šokių klubo „Kubana“ vadovė Lina Blusienė, šukuosenos dizainerė ir kirpėjų profesijos mokytoja Reda Jurgėlienė. Šiemet prie komisijos prisijungė ištikimiausia konkurso dalyvė, nekartą tapusi nugalėtoja 120 cm ilgio plaukų savininkė Ugnė Starovoitovaitė.

„Ugnė gerai žino konkurso virtuvę, todėl šiemet prie komisijos pakvietėme prisijungti ir ją“, – sakė Reda.

Jauniausia konkurso dalyvė buvo 3 metukų Viltė Deksnytė, šiuo metu su šilutiškiais tėvais gyvenanti Airijoje. Konkurso išvakarėse į Lietuvą atvažiavusi mergaitė prisistatymo metu padeklamavo eilėraštuką anglų kalba.Pamario ilgakases_nugaletoja

Geriausių pasirodymų nominacijose laimėjo devynmetė Emilija Baltutytė iš Šilutės (86 cm), atlikusi sportinį šokį, ir dvylikametė Beatričė Bekerytė (71 cm), komisiją sužavėjusi šikšnosparnių šokiu.

„Buvo ir daugiau gražių prisistatymų, o nominacijos tik dvi, tad buvo sunku išrinkti. Matėsi, kad visos mergaitės buvo pasiruošusios“, – sakė R. Jurgėlienė.

Gražiausių šukuosenų savininkėmis tapo keturmetė Nerilė Pielikytė (80 cm) iš Šilutės ir septynmetė Liepa Poškaitė (85 cm) iš Priekulės, kurios plaukus puošė laukinių gėlių žiedai.

Storiausius plaukus pademonstravo šešiametė šilutiškė Ula Jasaitė (77 cm) ir klaipėdietė Gintarė Andrijauskaitė (63 cm).

„Aš daug metų dirbu kirpėja, bet labai retai tenka pačiupinėti tokius storus, delnu neapimamus plaukus“, – sakė Reda.

Publikos ilgakase tapo 61-erių šilutiškė Irena. Moteris prieš konkursą teiravosi, ar galėtų pademonstruoti savo plaukus, tad Reda ją pakvietė ateiti į renginį. Irena pasakojo, kad užsiauginti ilgus plaukus nėra lengva, todėl norėjo juos parodyti. Sulaukta ir daugiau vyresnių moterų, norinčių dalyvauti konkurse, skambučių, tad galbūt ateityje konkurse atsiras rungčių ir suaugusioms moterims.

Nugalėjo klaipėdietė

Amžiaus grupėje nuo 4 iki 6 metų ilgiausius plaukus turėjo 6 metų Viltė Šeškaitė iš Klaipėdos – 94 cm. Nedaug nuo jos atsiliko bendraamžė Emilija Šniukštaitė iš Mažeikių, kurios plaukų ilgis 91 cm. 7 – 9 metų grupėje pirmavo aštuonmetės Irūnos Rūkaitės iš Šiaulių plaukai – 112 cm, o 10 – 13 metų grupėje nugalėjo dešimtmetė Austėja Stonytė iš Šiaulių – 120 cm. Šioje grupėje ilgus plaukus demonstravo ir vienuolikmetė Austėja Jankūnaitė iš Gargždų (108 cm), ir trylikametė kintiškė Vasarė Banelytė (106 cm).

Absoliučia šių metų „Pamario ilgakase“ tapo septynmetė Aneta Dimšaitė iš Klaipėdos, kurios plaukų ilgis 95 cm. Komisiją sužavėjo jos pasiruošimas konkursui, artistiškumas, nepriekaištinga šukuosena.

Konkurso dalyvės gavo diplomus su savo plaukų ilgiu ir dovanėles.

Daugiau nuotraukų „Facebook“ albume.