2020-ieji Šilutėje: apgaubti COVID-19 pandemijos ir investicijų gausa

Dirbančių statybininkų pilni kiemai ir gatvės, klojami šaligatviai, naujos žiedinės sankryžos, intensyviai rekonstruojamas Kultūros ir pramogų centras, statomas Sporto kompleksas su plaukimo baseinu ir t.t. Visi darbai per 2020 metus vykdomi žinant, kad net du kartus skelbtas koronaviruso pandemijos karantinas, kuris net kelis mėnesius ribojo žmonių veiklą ir bendravimą.

Meras V. Laurinaitis sako, kad jei ir toliau viskas vyks tokiu ritmu, kaip iki šiol, tai ir kiti metai rajonui bus darbingi.

„Šilutės rajone yra daugiau nei 660 sergančiųjų liga, kuriai gydyti dar neturime tikrų vaistų ir vakcinos, kad užtikrintai sustabdytume jos plitimą. Taigi du kartus šiemet buvome raginami „sėdėti namuose“, savivaldoje vadovavome nuotoliniu būdu, o investicijos rekonstruoti Savivaldybės viešuosius objektus plūdo nenutrūkstamu srautu“, – tokius darbus ir poslinkius rajono gyvenime vardija „Šilutės naujienų“ kalbinamas Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis.

Tokių, investicijoms sėkmingų metų dar nebuvo

Šilutės savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis „Šilutės naujienoms“ pirmiausia pasidžiaugia, kad net ir nuo ankstyvo pavasario kenkusi ir visapusiškai trukdžiusi nauja, po visą pasaulį paplitusi COVID-19 viruso pandemija rajono gyvenimo nesustabdė.

„Mūsų savivaldybė per vienerius metus dar niekada nebuvo gavusi tiek Europos Sąjungos ir mūsų valstybės investicijų gerinti Savivaldybės viešuosius objektus, kiek gavome šiemet. Reikia džiaugtis ir tuo, kad visiems suplanuotiems objektams įgyvendinti netrūko Valstybės lėšų atsiskaityti už atliktus darbus. Šilutėje dirbantys verslininkai šiuo metu neturi jokių priekaištų dėl įgyvendinamų projektų finansavimo. Visi tikimės, kad naujoji išrinkta LR Seimo ir Vyriausybės valdžia tęs įgyvendinamus projektus ir leis užbaigti vykdomus darbus“, – sako meras.

V. Laurinaitis džiaugiasi ir tuo, kad krašto verslo įmonės teisingai susiplanavo įgyvendinamų projektų darbus ir šiemet sėkmingai baigs įgyvendinti savo planus. Jam yra žinoma, kad ir Sporto komplekso statybos darbai jau viršijo šių metų darbų planą. Tai reiškia, kad projektui įgyvendinti bus gautas visas 2020 m. skirtas finansavimas.

Jeigu viskas ir toliau vyks tokiu pat ritmu, mero nuomone, ir kiti metai rajone bus darbingi. Jau parengti dokumentai, kad pradėti Šilutės stadiono atnaujinimo darbus. Kitų metų pradžioje turi prasidėti Kintų vasaros poilsio stovyklos „Vėtrungė“ atnaujinimo darbai. Šilutės profesinio mokymo centrui pagaliau leista parduoti du stovyklai nereikalingus pastatus ir gautas lėšas panaudoti stovyklos atnaujinimo darbams.

Pagaliau baigtas projektuoti ir sutvarkyti reikiami statybos dokumentai Rusnės apžvalgos bokštui statyti. Konkursą šio objekto statybai laimėjo Šilutės statybos įmonė „Kavesta“. Šilutės savivaldybė apžvalgos bokšto statybos laukia jau ketverius metus.

Visos upės, kurios anksčiau priklausė Šilutės savivaldybei, kaip vidaus keliai, dabar jau perduotos Susisiekimo ministerijai. Pasak mero V. Laurinaičio, Šilutės savivaldybė neturėjo nei specialistų, nei lėšų tvarkyti tų upių vagas. Todėl visiškai teisingai apsispręsta, kad tokį turtą perduoti ministerijai, kuri turi lėšų ir galės įgyvendinti projektus.

Pagaliau ir daug rūpesčių keliančios Pakalnės upės žiotys į Kuršių marias 2021 metais bus valomos. Per porą metų vis dėl to pavyko upės pakrantes išimti iš Nemuno deltos regioninio parko rezervato teritorijos, ir dabar be jokių trukdžių galės būti valomas farvateris, kad laivai ir valtys galėtų laisvai išplaukti į Kuršių marias.

Turime Seimo narį dirbantį ir Šilutei

Pasak V. Laurinaičio, Šilutėje šiemet turėjome ypač energingus LR Seimo rinkimus. Likę du pretendentai – tiek Sandra Tamašauskienė, tiek Zigmantas Balčytis, abu būtų buvę naudingi Šilutės savivaldybei. Rinkimus laimėjęs Z. Balčytis, akivaizdu, kad domisi ir nori padėti rajonui. Kadangi jį kėlusi Socialdemokratų darbo partija rinkimuose nelaimėjo, Z. Balčytis registravosi nepriklausomų politikų frakcijoje ir politinių partijų intrigos jo nedomina. Kaip opozicijos politikui jam Seimas patikėjo Audito komiteto pirmininko vietą.

Mero teigimu, Z. Balčytis nuolat domisi Šilutės savivaldybės reikalais. Po rinkimų meras su juo bendrauja ir tariasi bent keturis kartus per savaitę. V. Laurinaitis pasidžiaugė, kad tarpininkaujant Seimo nariui Šilutės savivaldybė jau gavo ir 180 tūkst. eurų papildomą finansavimą keliams tvarkyti. V. Laurinaičio nuomone, Z. Balčytis nepolitikuodamas nuolat domisi Šilutės savivaldybės finansavimo klausimais ir iš to visi mes turėsime naudos.

Šilutės savivaldybės valdžia sustiprėjo

Pasak mero V. Laurinaičio, įpusėjus kadencijai Savivaldybės tarybos valdančioji koalicija pasipildė dar dviem politikais, kurie buvo išrinkti Socialdemokratų darbo partijos sąraše – Ričardu Stonkumi ir Arūnu Pupšiu. Abu politikai lig šiol nebuvo pasirinkę nei valdančiosios koalicijos, nei opozicijos politikų grupės. Tačiau dabar pripažino, kad valdančioji koalicija vykdo pozityvią politiką, Savivaldybėje jau yra atlikta ir dar atliekama daug žmonėms naudingų darbų.

Meras mano, kad visi Savivaldybės tarybos nariai per likusius dvejus kadencijos metus gerai atliks savo pareigas ir įgyvendins savo įsipareigojimus rinkėjams.

Artėjant didžiosioms metų šventėms, visiems Šilutės rajono savivaldybės žmonėms V. Laurinaitis linki laikytis karantino taisyklių ir Vyriausybės rekomendacijų, kad greičiau taptume sveikai gyvenančia visuomene.

Kiekvienam asmeniškai šv. Kalėdų ir Naujųjų metų proga Savivaldybės vadovas linki, kad ateinantys metai atpirktų visus šiųmečius rūpesčius ir vargus, ir kad tai būtų naujų užmojų ir prasmingų darbų metai.

Komercijos direktorius, korespondentas