2020 m. – naujų idėjų ir iššūkių metai „Žvaigždutės“ bendruomenėje

Kiekvieni metai Šilutės lopšelyje - darželyje „Žvaigždutė“ turi išskirtinius siekius. Dažnai tai būna pradėtų darbų tąsa, bet dar dažniau - naujų idėjų paieška, jų įgyvendinimas. 2020 metai - iššūkių metai.

Šie metai Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos paskelbti Mokyklų bendruomenių metais, parengti minėjimo renginių planai, kuriais vadovaujantis ir mes kūrėme savo metų veiklą. Tačiau šių metų kovo 16 dieną paskelbtas karantinas pakoregavo planus ir teko prisitaikyti prie naujų sąlygų.

Nuotolinis mažylių ugdymas – tai sunki užduotis tėveliams, vaikams, darbuotojams. Bet tuo pačiu tai ir nauja patirtis: bendravimas ir bendradarbiavimas su šeimomis tapo dažnesnis, nuoširdesnis, patobulėjo visų kompiuterinis raštingumas. Na ir kas, kad ne viskas pavyko, bet tęsėsi mokymas ir mokymasis vieni iš kitų. O koks nuoširdus tapo bendruomenės rūpestis sutvarkyti aplinką: juk turėjome laiko, nebuvo vaikų, nors baimės jausmas šiek tiek kuteno širdis.

Pasiskirstėme darbais: administracija ir dalis aptarnaujančio personalo ėmėsi darbų vidiniame darželio kieme, pagrindiniame kieme darbavosi virtuvės darbuotojai ir kita administracijos dalis, o grupių žaidimo aikšteles gražino mokytojos, atitrūkusios nuo nuotolinio ugdymo, joms talkino padėjėjai. Stalius sukalė daržovėms ir gėlėms lysves, o pedagogai susodino daigus.
Ugdytiniai grįžę po karantino džiaugėsi turtingu derliumi: rovė ir ragavo cukinijas, arbūzus, morkas, svogūnus ir kitas daržoves. O tėveliai dėkojo už gražiai išpuoselėtą aplinką.

Nors iššūkis bendruomenei buvo sunkus, bet nėra neįveikiamų darbų, tik reikia labai panorėti. Už tą gražią partnerystę ir susitelkimą puoselėjant įstaigos aplinką esu labai dėkinga brandžiai Šilutės lopšelio – darželio „Žvaigždutė“ BENDRUOMENEI.

Esu nepaprastai dėkinga Šilutės rajono savivaldybės vadovams – merui Vytautui Laurinaičiui, Administracijos direktoriui Virgilijui Pozingiui, Švietimo skyriaus vedėjai Dainorai Butvydienei, kad vasarą vaikai galėjo žaisti saugioje, švarioje darželio aplinkoje, kad naujos, atitinkančios higienos reikalavimus tvoros leido ir darbuotojams būti pedagogais, o ne prižiūrėtojais. Ačiū, kad esame svarbūs ir nepamiršti svarbių darbų virtinėje.

Pagarbiai, direktorė Stasė VIRŠILIENĖ