35 proc. lietuvių atostogaus užsienyje

Prasidėjus atostogų sezonui žmonės dažniau svarsto, kur ir kaip praleisti vasaros atostogas. Lietuvių, norinčių vasarą aplankyti užsienio šalis, padaugėjo beveik dvigubai, palyginti su pernai.

Freepik.com nuotr.

Praėjusią vasarą užsienyje atostogavo 18 proc. lietuvių, o šiemet tokių planų turi 35 proc. respondentų. Tiek pat žmonių šiemet renkasi atostogas tik gimtinėje, o 30 proc. apklaustųjų dar nėra apsisprendę.

Pasak Linos Aidukevičienės, bendrovės „If“ atstovės, susidomėjimas kelionėmis labai išaugo. Per pastaruosius 2 metus dėl pandemijos buvo atšaukta nemažai atostogų, tad dabar žmonės nori atsigriebti. „15 proc. lietuvių per atostogas lankys kaimynines šalis, 19 proc. keliaus į tolimesnes Europos vietas, o 8 proc. planuoja vykti už Europos ribų“, – sako L. Aidukevičienė.

Šiemet net 63 proc. lietuvių teigė užsienyje planuojantys rinktis poilsį paplūdimyje. Daugiau nei pusė teigė į atostogų planus taip pat įtrauks miestų lankymą, kiek daugiau nei trečdalis leisis į žygius gamtoje, o 10 proc. gyventojų keliaus į kultūros renginius. 5 proc. keliautojų teigė, kad savo kelionės tikslo vietoje jie nardys, užsiims vandens sportu ar ekstremaliu sportu.

Apklausa atskleidė, kad žmonės yra pasiilgę kelionių, neatsižvelgiant nei į amžių, nei į lytį, skiriasi tik pasirinkimas, kaip praleisti atostogas. Didžiausias susidomėjimas atostogomis svetur yra tarp 25–44 metų žmonių – 44 proc., o tyrime dalyvavę vyresnio amžiaus žmonės mieliau rinktųsi atostogas Lietuvoje – 36 proc.

Palyginti su kitų Baltijos šalių gyventojais, lietuvius labiau traukia vietos turizmas. 35 proc. lietuvių planuoja atostogauti užsienyje, o Estijoje ir Latvijoje – 45 proc. Lietuviai labiau nei kiti linkę lankytis šalyse kaimynėse, o estai labiau nei pietų kaimynai linkę keliauti į tolimesnes Europos valstybes.
Apklausoje dalyvavo daugiau nei 1 000 respondentų iš kiekvienos valstybės.