40-tas rugsėjis iš vasaros sugrąžino M.Jankaus pagrindinę mokyklą

janskas mokykla 1p„… Akimirka, ir nebėra mus jungusio vasaros tilto, akimirka, ir supranti – už lango kvatojas rugsėjis…“

Tokiais posmais ir moksleivių plojimų jūra pasitikti vakar naujieji mokslo metai atėjo į Šilutės M.Jankaus pagrindinę mokyklą. Atėjo jubiliejinį – jau 40-ąjį kartą.

Atėjo keturiais penktokais daugiau

Į Šilutės M.Jankaus pagrindinę mokyklą vakar susirinko beveik 500 moksleivių ir 52 pedagogų būrys, o pirmasis visus juos pasveikino jau 24-ąjį rugsėjį vadovo poste pasitinkantis direktorius Audrius Astasevičius. 

„Pasveikinkime savo mokyklą“, – pakvietė mokyklos vadovas, ir kolektyvas jam atsiliepė garsiai aplinkinėmis gatvelėmis nuaidėjusiais plojimais.
jankaus mokykla direktorius jakas
Direktorius pasidžiaugė, kad šiemet į penktąsias klases gauta 4 prašymais daugiau nei pernai. Po keturias penktokų klases čia suformuojama kasmet, tiesa, prieš 10-metį penktokai vos tilpdavo į 7 ar 8 klases.

Mokyklos vadovas mikrofoną perdavė rajone žinomam politikui ir verslininkui Arvydui Jakui, kuris prieš 40 metų šios mokyklos kieme stovėjo gretoje su kitais pirmokais. Svečias sakė šioje mokykloje mokęsis 11 metų ir visada pabrėžiantis, jog jis baigė gerą mokyklą. Jis dėkojo savo buvusiems mokytojams ir auklėtojams, moksleiviams linkėjo sėkmingų ir žingeidžių mokslo metų, o visam pedagogų kolektyvui dovanojo įspūdingą dovaną – kelionę į Vilnių jų pačių pasirinktu laiku.

Direktorius A.Astasevičius priminė, kad šią ugdymo įstaigą yra baigę ir daugiau rajone žinomų verslininkų ir politikų, ir sakė neabejojantis, jog ir iš šiandieninių mokinių užaugs daug gabių žmonių.

„Rugsėjis sugrąžina mus iš vasaros“, – sakė renginio vedėjai, skambėjo eilėsir dainos, o mokyklos moksleivių ansamblio dainininkai į viršų pakėlę rankas kvietė taip ir kilti virš kasdienybės…

Laukia daug darbų ir renginių

A.Astasevičius juokauja į šią mokyklą atėjęs kartu su Nepriklausomybe. Tuomet jis, 10 metų kitose mokyklose mokytojavęs pedagogas, buvo paskirtas vadovauti šiai mokyklai. Pasak direktoriaus, nors moksleivių ir čia kasmet mažėja, lengviau nuo

to netampa, o mokyklos vadovas sako jaučiantis vis didesnę atsakomybę.

„Ar daug, ar mažiau vaikų, mokykla turi tenkinti visuomenės poreikius, jos vadovų požiūris turi būti modernus, jie privalo ieškoti naujovių“, – įsitikinęs direktorius.
jankaus mokykla visi
Taip ir dirba M.Jankaus pagrindinė mokykla. Jos bendruomenė kasmet dalyvauja respublikiniuose ir tarptautiniuose projektuose, labai bendradarbiauja su respublikine organizacija „Gelbėkit vaikus“. Ypač ženklūs šios įstaigos pasiekimai patyčių ir smurto prevencijos srityje – ji jau pralenkė respublikos rodiklius mažinant patyčių mastus.

Direktorius patikino, jog šiemet jubiliejaus proga mokyklos bendruomenės laukia daug darbų, kuriuos reikės padaryti, daug renginių, kuriuos teks organizuoti. O pats svarbiausias iš tų darbų – rasti galimybių tolesnei mokyklos renovacijai.

Energetinė šios mokyklos renovacija jau įvykdyta, pastaraisiais metais buvo renovuota šildymo sistema, energetinis ūkis, mokykla buvo apšiltinta. Tačiau dėl lėšų stokos darbai buvo sustabdyti. Nepakeista liko ypač susidėvėjusi grindų danga klasėse ir koridoriuose, būtina remontuoti sanitarinius mazgus, šalto vandens tiekimo ir nuotekų sistemas.

„Tarsimės su rajono vadovais, kaip būtų galima ieškoti galimybių tęsti renovacijos darbus“, – sakė ir rugsėjo 1-ąją nuo darbų neatitrūkstantis A.Astasevičius.

Tiesa, rugsėjį ir ši mokykla pasitiko minimaliai kosmetiškai pasigražinusi, tai padaryta pačios bendruomenės jėgomis ir per viešųjų darbų programas.