5 patarimai, kurie gali padėti laimėti viešuosius konkursus

Viešieji konkursai yra puikus pasirinkimas ne tik naujiems verslininkams, kurie dar tik bando apšilti kojas, tačiau taip pat ir senyviems, kurie dažniausiai per metų praktiką puikiai išmoko svarbiausius aspektus, kurie gali užtikrinti pergalę.

Visgi, visada svarbiausia kuo daugiau dėmesio skirti smulkmenoms ir tuo pačiu kuo detaliau įsiskaityti į sąlygas. Būtent tai garantuoja, kad konkursas bus sėkmingas.

Tiesa, viešieji konkursai turi tam tikras sąlygas, akcentus, kurių reikia laikytis, jeigu norite laimėti. Žinoma, jie kinta, kiekvienas atvejis yra individualus, tačiau žengus pačius pirmus žingsnius, kurie bus apgalvoti ir besiremiantys kitų patirtimi – dažniausiai pavyks džiaugtis ir sėkme.

1. Mokėkite tinkamai save pristatyti

Viešųjų pirkimų atvejais labai svarbu mokėti tinkamai save pristatyti, kadangi būtent tai yra garantija, kad organizacija susidomės Jūsų pasiūlymais. Savęs pristatymas kiekvienu atveju ir kiekvienai organizacijai gali būti vis kitoks. Juk vienu atveju dažniausiai reikia pabrėžti, kad teikiamos paslaugos yra gana pigios, kai tuo tarpu kitu atveju daugiausia dėmesio yra skiriama darbų kokybei ir tuo pačiu suteikiamos garantijos, kurios leidžia būti ramesniam, kad organizacija gaus tai, ko tikisi.

Geriausia tinkamam savęs pristatymui yra samdyti įmonę, kuri teikia tokias paslaugas, tiksliau, ji paruošia, kad Jūsų reprezentacija atrodytų skoningai, solidžiai ir tuo pačiu garantuotų, kad organizacija bus susidomėjusi Jūsų paslaugomis.

2. Pirkimų planų vertinimas

Kitas aspektas, kuris dažniausiai pamirštamas, tačiau kuriam reikia skirti kuo daugiau dėmesio ir laiko yra pirkimų planų vertinimas. Žinoma, pirkimų planų vertinimas yra rimtas ir atsakingas žingsnis, kurį galima atlikti tik detaliai susipažinus su pirkimų statymais.

Dažniausiai apie pirkimų planus reikalingą info galima rasti internete. Ji gana išsami, žinoma, taip pat ir detalizuota. Galiausiai, kilus kokiems nors klausimams – visada galima tartis su specialistais, kurie dažniausiai ne tik mielai atsako į klausimus, tačiau taip pat ir pateikia rekomendacijas. Tiesa, reikia laikytis etiketo, kadangi per daug įkūrus klausinėjimas – taip pat yra žalingas, kuris gali sutrikdyti pirkimo organizatorius.

3. Dokumentų analizės būtinumas

Viešieji pirkimai reikalauja ne tik labai detaliai išmanyti visus įstatymus, tačiau taip pat ir analizuoti dokumentus, kurie yra pateikiami. Dažniausiai detali dokumentacijos analizė turi būti atliekama tada, kai dar tik galvojama, ar verta siūlyti savo kandidatūrą. Tačiau jeigu jau laimėjote – laikas dar daugiau dėmesio skirti smulkmenoms, kurios gali užtikrinti, kad gausite poreikius patenkinantį rezultatą.

Žinoma, sutartyse pateikiami punktai visada gali būti koreguojami, tačiau tai reikia daryti dera tada, kol pačios sutartys nėra iki galo pasirašytos. Štai todėl kiekvienas akcentas turi būti vertinamas iš kelių skirtingų pozicijų, kad tai galiausiai garantuotų tokį rezultatą, kokio tikitės.

4. Bendradarbiavimas su kitais ūkiniais subjektais

Kai kuriais atvejais, kai įmonė yra per maža – tenka bendradarbiauti su kitais ūkiniais subjektais, kurie gali užtikrinti, kad tokiu atveju Jūsų dalyvavimas konkūruose bus kur kas vertesnis dėmesio. Tam tikra prasme organizacijos gali būti vadinamos laiduotojais arba kitu atveju tai gali būti įmonės, kuris turi reikalingą kvalifikaciją. Tokiu atveju, kai Jūsų įmonė paprasčiausiai neatitinka keliamų reikalavimų – bendradarbiauti su kitais tiekėjais tampa patrauklia galimybe.

5. Sužinokite pats pirmas apie konkursus

Galiausiai, viešieji pirkimai bus kur kas sklandesni ir tokiu atveju, jeigu kuo greičiau sužinosite apie naujausius pasiūlymus. Tokiu atveju turėsite daugiau laiko pasiruošti. Kaip pačiam pirmam sužinoti? Paprasčiausiai pasinaudokite internetiniais puslapiais, kurie asmeniškai praneša apie naujausias galimybes ir suteikia galimybę pačiam pirmam atsiųsti savo paraišką. Tai didina tikimybę laimėti.

https://pirkimai365.lt/