6 patarimai, kaip išsirinkti laistymo žarną

 

laistymas-65437766Atėjęs pavasaris priverčia kur kas daugiau dėmesio skirti sodo ar daržo priežiūrai, tad nepavyksta apsieiti ir be papildomo inventoriaus. Nors gali skambėti neįtikėtinai, tačiau vienas iš svarbiausių atributų tuomet yra laistymo žarna – tinkamai ją pasirinkus, galima gerokai palengvinti kai kuriuos sodo darbus. Tad jeigu šiam sezonui ieškote naujo gaminio, siūlome susipažinti su patarimais, kurie padės išsirinkti geriausią variantą.

1. Teikite pirmenybę patvarumui. Laistymo žarnos gali būti gaminamos iš įvairių skirtingų medžiagų – kiekviena iš jų turi savų privalumų, tad kur kas svarbiau atkreipti dėmesį į jos tvirtumą. Pravartu žinoti, jog slėgiui atsparios ir iš daugiau medžiagos sluoksnių pagamintos žarnos dažniausiai tarnauja kur kas ilgesnį laikotarpį, todėl lygindami kelis skirtingus variantus tarpusavyje, būtinai turėtumėte įvertinti šią savybę.

2. Išsirinkite tinkamą ilgį. Tai dar vienas labai svarbus parametras, leidžiantis suprasti, ar Jums patinkanti laistymo žarna iš tikrųjų pateisins visus lūkesčius. Apsispręsti šiuo atveju tikrai nebus sunku: tereikia įvertinti, kiek Jūsų sodas yra nutolęs nuo vandens šaltinio. Turėtumėte įvertinti ir tai, ar artimiausiu metu ketinate dar labiau išplėsti laistymo erdves, kadangi tuomet atitinkamai vertėtų rinktis kiek ilgesnį variantą.

3. Atsižvelkite į kitus techninius parametrus. Ne mažiau svarbu atsižvelgti į laistymo žarnos skersmenį – kuo jis didesnis, tuo didesnis bus ir vandens slėgis. Visgi, ne visais atvejais reikalingas pats sparčiausias variantas (juo labiau, kad tokią žarną suvaldyti bus kur kas sunkiau), tad vertėtų apsvarstyti savo poreikius. Įvairaus ilgio ir dydžio laistymo žarnas gera kaina galėsite įsigyti Pigu.lt el. parduotuvėje.

4. Įvertinkite savo naudojimosi įpročius. Ketinate laistyti kelis nedidelius augalus, o galbūt Jūsų laukia didžiulis sodo plotas? Visa tai turės įtakos Jūsų apsisprendimui, todėl pravartu apsvarstyti ne tik laukiančius darbus, bet ir Jūsų pačių fizinį pasirengimą. Kai kurios laistymo žarnos yra itin lengvos ir kompaktiškos, tačiau prekyboje atrasite nemažai efektyvesnių, tačiau tuo pačiu ir sunkesnių variantų, todėl pravartu iš anksto žinoti, kam teiksite pirmenybę.

5. Apsispręskite, kiek ketinate investuoti į šią sodo prekę. Šių gaminių kainos ženkliai skiriasi, tad prieš išsirinkdami turėtumėte apsispręsti ir dėl savo biudžeto. Tiesa, sprendimas, kiek turėtų kainuoti laistymo žarna, priklausys ir nuo Jūsų poreikių. Pavyzdžiui, jei ši sodo prekė bus naudojama pakankamai retai, vertėtų paieškoti paprastesnių gaminių, tačiau jei ieškote kasdienio sodo pagalbininko, tikrai vertėtų investuoti į kokybiškesnę ir tvirtesnę sodo prekę.

6. Atkreipkite dėmesį į papildomą funkcionalumą. Kai kurios laistymo žarnos parduodamos kartu su laikikliais ar papildomais antgaliais, suteikiančiais galimybę dar lengviau pritaikyti šią prekę kasdienybėje. Taip pat rinkoje rasite apsaugą nuo užšalimo ar vandens taupymo funkciją turinčias laistymo žarnas, tad iš anksto vertėtų pagalvoti, kokios papildomos galimybės Jums bus reikalingos.

Šių sodo prekių asortimentas itin platus, tad apgalvoję visus šiuos aspektus, pakankamai lengvai surasite visus poreikius atitinkančią laistymo žarną. Vėliau nepamirškite tinkamai jos prižiūrėti: venkite didelių šalčių, tiesioginių saulės spindulių, nesistenkite žarnos ištempti daugiau, nei leidžia jos ilgis ir visuomet sugražinkite į vietą po naudojimosi. Nors gali pasirodyti, kad tai nedidelės detalės, netrukus įsitikinsite, kad visos jos leidžia užtikrinti laistymo žarnos ilgaamžiškumą.