6 pirkiniai naujam sodybos savininkui

Nors nuosava sodyba tikrai yra daugelio žmonių svajonė, kurioje galima pasidžiaugti gamtos teikiamais malonumais, visgi sodybos turėjimas kartu reiškia ir nuolatinę priežiūrą. Į ją įeina visi valymo, sodininkystės ir remonto darbai, kurie turi būti atliekami reguliariai, norint palaikyti gražų ir tvarkingą vaizdą.  Be viso to, daugumai jų atlikti yra reikalingi papildomi prietaisai ir įrankiai, palengvinantys darbą bei paverčiantys jį daug efektyvesniu. Tad, šiame straipsnyje ir aptarsime 6 pirkinius, kuriuos turi įsigyti kiekvienas naujas sodybos savininkas.

Kastuvas

Kastuvas yra be galo naudingas įrankis tiek norint pasodinti medį ar krūmą, tiek kasant daržo lysves. Jis labai palengvina dirvožemio, komposto, smėlio ar žvyro perkėlimą iš vienos vietos į kitą. Kastuvas taip pat gali būti puikus įrankis atsikratyti piktžolių ar kitų erzinančių augalų. Rinkdamiesi kastuvą, įsitikinkite, jog jo geležtė būtų pagaminta iš nerūdijančio plieno bei gana aštriomis briaunomis, o kastuvo rankena būtų lengva ir patogi suimti. Be to, paprastai kastuvai yra skirstomi į tris rūšis: smailiagalius, plokščiagalius ir siauruosius. Universaliausias ir bene populiariausias pasirinkimas yra smailiagalis kastuvas, kadangi tokių įrankių smeigiamoji jėga yra daug didesnė ir tai palengvina visą kasimo procesą. Turintys plokščią galą kastuvai geriau tinka smėlio kasimui, o siaurieji piktžolių ar kitų smulkių augalų iškasimui. Kaip bebūtų, kad ir kokio tipo kastuvo ieškote, didelį pasirinkimą rasite www.varle.lt internetinėje parduotuvėje.

Grėblys

Nors dažnai pasigirsta nuomonių, jog rudenį nukritusių medžių lapų nereikia rinkti, deja, kartais nesurinkti lapai gali pridaryti daugiau bėdos nei atnešti naudos. Taip yra todėl, nes storas lapų sluoksnis neleidžia patekti deguoniui ir saulės spinduliams, kurie yra reikalingi sveikai vejai, o negana to, nukritusiuose lapuose dažnai slepiasi įvairūs augalų kenkėjai. Tad, kad viso to galėtumėte išvengti, būtinai pasirūpinkite grėbliu. Beje, šį įrankį galėsite panaudoti ir kitiems darbams, pavyzdžiui, žemės išlyginimui po kasimo, tad grėblys tikrai palengvins tam tikrus darbus lauke.

Kirvis

Kirvis naudingas įrankis ne tik tiems, kurie šaltuoju metu sezonu kūrena malkas, bet ir tiems, kurie norės kurti laužą ar susmulkinti nugenėtas šakas. Kuomet rinksitės kirvį, pagalvokite, kokio dydžio medienos luitą reikės suskaldyti. Kuo jis bus didesnis, tuo sunkesnės ir didesnės geležtės reikės. Ilgesnis kirvio kotas suteikia daugiau greičio ir galios, kas visą procesą paverčia daug efektyvesniu bei lengvesniu. Visgi, jei norite turėti universalų kirvį, rinkitės kiek mažesnį ir lengvesnį, kadangi jis puikiai pasitarnaus ne tik sodybos teritorijoje, bet ir leidžiantis į žygį ar stovyklaujant.

Atsuktuvų rinkinys

Atsuktuvų rinkinys yra būtinas tikrai kiekvienoje sodyboje. Galbūt atsuktuvai ne tiek daug pasitarnaus, prižiūrint teritoriją, tačiau namo viduje jie bus tikrai vieni naudingiausių įrankių. Jų pagalba galėsite sutvirtinti spinteles, sumontuoti šviesos jungiklius ar paprasčiausiai pakeisti baterijas namuose esančiuose prietaisuose. Kadangi varžtų galvutės tarpusavyje dažnai itin skiriasi, rekomenduojama iš karto įsigyti visą atsuktuvų rinkinį, kuris ne tik leis sutaupyti laiko, bet ir pinigų, kadangi dažnai pirkti rinkinį yra daug pigiau nei įsigyti reikiamus atsuktuvus atskirai.

Karutis

Dar vienas dažnai naudojamas prietaisas – karutis. Jis padės žymiai lengviau, greičiau ir patogiau perkelti mulčią, žemes, sodinamus augalus, šieną ar malkas. Pirkdami karutį, įsitikinkite, kad jis būtų tvirtas bei lengvai valdomas. Taip pat, priklausomai nuo to, ką jame ketinate vežti, pasirinkite ir tinkamą jo talpą. Paprastai tokio karučio keliamoji galia yra daug didesnė, tad jis padės nesunkiai perkelti ne tik masyvesnius objektus, bet ir daug sunkesnius.

Vejos traktorius

Jeigu jūsų sodybos plotas yra tikrai gana didelis, tuomet vertėtų apmąstyti ir apie vejos traktorių. Jo pagalba galėsite žymiai efektyviau nupjauti žolę, kadangi tokie traktoriai turi ir šoninio išmetimo, mulčiavimo bei net nupjautos žolės surinkimo funkcijas. Vejos traktorių rinkitės pagal savo sodybos teritoriją. Jei ji didelė ir atvira – idealiai tiks didesnio pjovimo pločio prietaisas, tuo tarpu, esant tam tikroms kliūtims teritorijoje, geriau pasitarnaus mažesnio pjovimo pločio traktoriukas, kuris galės privažiuoti net ir prie pačių sudėtingiausių vietų. Taigi, tikimės, jog šis straipsnis padės geriau suprasti, kokių pirkinių jums gali prireikti naujoje sodyboje, ir jog visi jie puikiai atliks savo funkciją.