78-erių buvęs švėkšniškis dešimtą kartą tapo Europos čempionu

nauseda albinas78 metų klaipėdietis, gimęs netoli Švėkšnos, Albinas Nausėda Didžiojoje Britanijoje vykusiame Europos senjorų sunkiosios atletikos čempionate dešimtą kartą kopė ant nugalėtojų pakylos.

Iš viso čempionate dalyvavo beveik pusė tūkstančio stipruolių. A.Nausėda varžėsi su 75–79 metų iki 56 kilogramų svorio sportininkais. Klaipėdietis rovimo veiksmu iškėlė 40 kilogramų ir išstūmė 55 kilogramų štangą.

Daugkartinis pasaulio ir Europos senjorų sunkiosios atletikos čempionatų nugalėtojas jau vėl treniruojasi. Artimiausios varžybos – spalį Nicoje vyksiančios Europos senjorų žaidynės.

„Kažkada roviau ir stūmiau dvigubai daugiau“, – ramiai kalba neaukštas – 152 centimetrų ūgio A.Nausėda, dabar kasdien besitreniruojantis kartu su geriausiais Lietuvos sunkiaatlečiais, vadovaujamais Broniaus Vyšniausko.

Kiekvieną kartą salėje pasirodantį veteraną jaunieji atletai sutinka plojimais.

„Esu stiprus iš prigimties, vaikystėje viena ranka plūgą kilnojau, o kai dirbau žvejybos laivuose, per šimtą kilogramų sveriančios silkių statinės man buvo vienas juokas“, – sakė A.Nausėda.

Užlaukio kaime (Šilutės r.) netoli Švėkšnos gimęs A.Nausėda 38 metus plaukiojo žvejybos laivais – dirbo virėjo padėjėju, jūreiviu, bocmanu.

Plaukiodamas baigė neakivaizdines studijas tuomečiame Kauno kūno kultūros institute ir nuolat treniravosi ant bangų.

Tik grįžęs po ilgų reisų jis ištrūkdavo į sporto stovyklas, klausydavosi trenerio Ričardas Bertulaičio patarimų.

„Laivus dažnai supdavo bangos ir vėjai, tai prisirišdavau svarsčius ir tupinėdavau, kai tik būdavo laisvo laiko. Vėliau, kai pradėjau dirbti didesniuose laivuose, jau turėjau ir štangą“, – prisimena A.Nausėda.

Sulaukęs pensijos klaipėdietis išvyko dirbti į Didžiąją Britaniją, mat reikėjo pinigų varžyboms – į visus čempionatus jis vyksta už savo pinigus.

Šešerius metus A.Nausėda dirbo konditerijos fabrike, pjaustė pyrago gaminius, prižiūrėjo kepinius pjaustančias mašinas. Tuomet jo įmonė šiek tiek padėdavo jam ruošiantis čempionatams. O grįžus su medaliu stebėdavosi: mes tave parėmėme, o visi laurai atitenka Lietuvai.

Prieš kelerius metus A.Nausėdai Anglijoje buvo atlikta akių operacija, dabar jis iš ten gauna pašalpą, o dalį jos išleidžia čempionatams.

„Mane palaiko ir žmona, ir sūnus bei dvi dukterys. Padeda surasti pigesnį viešbutį ir pigesnius lėktuvų bilietus. Jei šeima neparemtų, tokių rezultatų nepasiekčiau.

Gyvenu kaip ir visi. Turiu devynis anūkus. Jokių išskirtinių dietų – žmona skaniai gamina. Niekada nerūkiau, o vyno taurę kartais pakeliu.

Esu sporto fanatikas. Reikia kasdien treniruotis, būti užsispyrusiam, tikėti savimi. Jei tik daugiau laiko praleisi ant sofos, bus blogai“, – įsitikinęs A.Nausėda.

Klaipėdoje salėje jis kasdien treniruojasi dvi valandas. Bėgioti ar dar kuo nors užsiimti papildomai nebeleidžia sveikata – reikia varžyboms saugoti kojas, kad neištiktų traumos.

A.Nausėda nusiteikęs aktyviai sportuoti iki aštuoniasdešimties. Šešiolika kartų Lietuvos čempionu tapęs vyras įsitikino, kad sportas – pagrindinis jo gyvenimo variklis.