90-mečio degutiškio su meile statyto namo sienos vienatvės neregėjo

90 m degutiskisSavomis rankomis statytame name dienas leidžiantis degutiškis Povilas Šakurskis neseniai pasitiko 90-mečio jubiliejų. Su meile kurtas šeimos židinys, skendęs vaikų klegesyje, nenutyla ir p. Povilo senatvėje – čia jaunystės nuotaikomis kambarius pripildo augantys jo proanūkiai.

Beveik prieš dešimtmetį senolio anūkė Daiva Dlugoborskienė su vyru ir vaikais didmiesčio triukšmą iškeitė į gyvenimą Degučiuose, kad senelis sotus, švarus, prižiūrėtas būtų, kad su kuo pasišnekėti apie pralėkusias jaunystės dienas turėtų. 90-metis už tai nepamiršta atsidėkoti ir didžiausiu savo turtu – išmintimi ir patirtimi – su vaikaičiais vis pasidalina.

Apetitu nesiskundžiantis P.Šakurskis teigia, kad tai ir yra jo ilgaamžiškumo paslaptis. O tam, kad turėtumėte gražią santuoką, kaip senolis patarinėjo proanūkiams, tereikia ištekėti ne anksčiau 22-ejų metų. Mat būdamas tokio amžiaus Povilas savo išrinktąją vedė. Su mylimąja jubiliatas dviejų mergaičių ir berniuko susilaukė, o dabar dar ir 15 proanūkių pulkas senelį aplankę glėbesčiuoja.

Garbaus jubiliejaus proga pasveikinti P.Šakurskio atvykę Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Alvidas Šimelionis, Žemaičių Naumiesčio seniūnas Jonas Budreckas ir socialinio darbo organizatorė Alma Pupšienė žengė į namus, kuriuos, kaip didžiuodamasis senolis prisipažino, pats savo rankomis pastatė. Tik atsikrausčiusi anūkė su vyru kažkiek pradinį namo vaizdą pakeitė: kibo į stogo remonto, sienų tvirtinimo darbus. O dabar ir jaukios terasos statymas jau keliauja į pabaigą, joje Povilas galės stebėti rudenėjančią gamtą.

Daiva išdavė, kad ramiai remontą atlikti buvo neįmanoma – juokdamasi ji sako, kad vis senelį reikėdavo išvežti į kiemą, kad pamatytų, kasgi bus keičiama, paaiškinti, kodėl to reikia…

Tokio budrumo priežastis aiški – buvusio puikaus inžinieriaus ir mechaninių dirbtuvių vadovo įprotis viską tikrinti jubiliato dar ilgai nežada apleisti.

Susitarę susitikti po penkerių metų tuose pačiuose šiluma ir jaukiu šeimos židiniu traukiančiuose namuose, Savivaldybės atstovai palinkėjo p. Povilui puikios sveikatos ir stiprybės.

 Projektas: „Kultūros uostas: Kraštiečiai.”