90-metis šilutiškis energijos semiasi iš žemės darbų ir judėjimo

90 metisJudesys, grynas oras, žemės darbai sode, žvejyba, kokybiškas poilsis – tai šilutiškio Broniaus Krukonio ilgaamžiškumo paslaptis. Sausio 16 dieną 90-ąjį jubiliejų šventusio senjoro namuose net ir žiemos metu žydi gėlės, kasdien jis daro mankštą, išeina pasivaikščioti, bendrauja su jį mylinčiais artimaisiais. Vasaros metu Bronių dažniau sutiksi sode, kur jis dirba žemę, augina daržoves ir vaisius.

Ilgaamžis gyvena ir tvarkosi vienas, o jeigu reikia rimtesnės pagalbos, kreipiasi į dukras Janiną ir Genutę, kurios tėtį labai myli ir brangina.

„Džiaugiamės, kad turime tokį tėtį iš ilgaamžių giminės, kuris yra nepaprastai judrus, geras, puikus vairuotojas“, – gerų žodžių tėčiui negaili Janina ir Genutė.

Su gražiu jubiliejumi B. Krukonį sveikino Šilutės valdžios atstovai, o savaitgalį į Šilutę suvažiavo Vilniuje gyvenantys anūkai, proanūkiai.

Džiaugėsi gera senjoro išvaizda

Pamatęs Bronių, nepasakytum, kad jam 90 metų. Energinas ir iškalbingas senjoras pats pasitiko svečius iš Savivaldybės bei seniūnijos, geros nuotaikos priėmė jų sveikinimus.

Gera Broniaus išvaizda ir energija pasidžiaugė meras Vytautas Laurinaitis, įteikdamas dovanų čekį ir vitaminus, senjorui jis linkėjo sveikatos, artimųjų meilės, ir susitikti dar po 5 metų.

„Kai vyrai taip gerai atrodo yra moterų nuopelnas, matyt jus supo šaunios moterys. Žinau, kad turite šaunias dukras Genutę ir Janiną“, – sveikindamas senjorą sakė Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis. Simbolinę dovanėlę jis įteikė ir Broniaus dukrai Janinai Šveikauskienei, kuri yra parėmusi skyriaus iniciatyvas.

„Būkit sveikas drūtas ir gražaus gimtadienio“, – linkėjo Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus.

Visą gyvenimo dirbo policijoje

Jį sveikinusiems svečiams B. Krukonis pasakojo, kad gimė Dzūkijoje, Alytaus rajono Druskininkų kaime. Vaikystė buvo nelengva, nes augo didelėje šeimoje – tėvai augino 9 vaikus. Tačiau vėliau gyvenimas dovanojo šviesesnes spalvas.

Į Šilutę Bronius, jau sukūręs šeimą, atsikraustė 1956 metais, prieš tai dar gyveno Varėnoje ir Druskininkų mieste.

Visą gyvenimą – daugiau kaip 40 metų Bronius išdirbo vienoje darbovietėje – pradėjo dar tuometinėje milicijoje, o į pensiją išėjo jau policijoje, užsitarnavęs kapitono laipsnį. Daug metų policijos komisariate B. Krukonis dirbo laikino sulaikymo kameros viršininku, prie šių pareigų jam priklausė rūpintis viso skyriaus ūkiu.

„Buvau gerbiamas, pareigingas, sugyvenau su valdžia. Taip pat ramaus charakterio, mažai kalbantis. Šitie dalykai labai svarbūs“, – bruožus, padėjusius dirbti šį darbą, vardino senjoras. Dukra Janina prisimena, kad tėtis dar buvo diplomatiškas, nes dirbant su sulaikytaisiais reikėjo mokėti laviruoti įvairiose situacijose.

Patinka žemės darbai

Su šviesaus atminimo žmona Genovaite Bronius sugyveno tris vaikus – sūnų (jis jau miręs) ir dvi dukras, turi 6 anūkus ir 12 pro- anūkių. Dukros sako, kad mama visą gyvenimą tėvelį labai mylėjo ir tai buvo ir jos nuopelnas, kad jis šiandien taip gerai atrodo.

Šiuo metu Bronius gyvena vienas, žmoną palaidojęs prieš 8 metus. Jis sako, kad tvarkantis buityje didelės pagalbos jam nereikia: pats gaminasi valgį, tvarkosi kambarius. Žiemą savo bute Bronius puoselėja savo žiemos sodą – rūpinasi kambariniais augalais. „Kai žydi gėlės, yra kuo pasidžiaugti“, – sako jis.

Vasaros metu senjoras darbuojasi sode, į kurį automobiliu nuvažiuoja pats. Sako, kad jei iš jo atimtų vairavimo teises, būtų kaip be rankų. Dar B. Krukonis yra užkietėjęs žvejys (neseniai pagavo 10 kg lydeką), visą gyvenimą medžiojo. „Kaip sako dzūkai, dar dirbu kaip arklys ir negeriu“, – atskleidžia senjoras.

Bronius sode turi didelį šiltnamį, kuriame pernai užaugino didelį pomidorų derlių. Sodo gėrybėmis – pomidorais, agurkais, obuoliais jis apdalina ir dukras, anūkus. Janina ir Genutė džiaugiasi, kad meilę žemės darbams tėtis perdavė ir joms, nes iš žemės galima pasisemti energijos, o fizinis darbas grūdina. Pasak dukrų, 90-metis moka save ir pamylėti – kasmet išvažiuoja pailsėti į Lietuvos kurortus. Į Palangą jis važiuos ir šiemet.