95-ąjį jubiliejų pasitiko Seulo olimpiados medalininkės mama

 

Ilgaamze Baikauskiene_1Kovo 13-ąją 95-erių metų jubiliejų pasitiko Šilutėje gyvenanti Emilija Baikauskienė. Pasveikinti ilgaamžės atvažiavo Šilutės rajono valdžios atstovai, sūnus Petras ir Čikagoje gyvenanti olimpietė dukra Laima.

„Atvažiavome pasidžiaugti jūsų metais, sulaukti tokio jubiliejaus ne kiekvienam duota. Geros sveikatos, artimųjų meilės, gražių dienų ir dar sulaukti 100 metų“, – linkėjo Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis.

Prie jo sveikinimų prisidėjo ir Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis, Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus, socialinio darbo organizatorė Oksana Kalitina.

Svečiai pasidžiaugė, kad garbaus amžiaus sulaukusi Emilija gražiai atrodo, nuoširdžiai bendrauja su ją atvykusiais pasveikinti svečiais.

Pati Emilija pasakojo, kad gimė netoli Pandėlio miestelio, Rokiškio rajone. Jos vaikystė buvo sunki, kai jai buvo 1,5 metukų mirė mama, o tėvelis netrukus parsivedė pamotę. „Turėjome dirbti, vargti“, – prisimena Emilija.

Baigusi tris klases, vėliau gyvenime ji dirbo įvairius darbus, tačiau ilgiausiai – 30 metų – išdirbo „Šilutės balduose“.

Kartu su vyru Juozu, kuris buvo gaisrininkas, Emilija sulaukė sūnaus Petro ir dukros Laimos. Dukra pasakojo, kad mamą prisimena daug dirbančią. Šeima gyveno netoli Traksėdžių, turėjo ūkelį.

„Kadangi mus su broliu tėvai sunkiai augino, gal dėl to ir sporto aukštumų norėjosi siekti“, – prisimena Laima, 1988 m. Seulo olimpinėse žaidynėse, atstovaudama TSRS iškovojusi sidabro medalį 1500 metrų bėgimo rungtyje.

Jau daugiau kaip 20 metų Laima gyvena Čikagoje, JAV. Išvažiavo, kaip ir daugelis emigrantų, užsidirbti, nusipirkti butą, tačiau taip ir liko ten gyventi. Šiuo metu daug savo energijos moteris skiria labdaringai veiklai. Šilutėje gyvenančią mamą olimpietė aplanko 2-3 kartus per metus.