Šilutės TIC kursus baigę gidai puikiai pažįsta savo kraštą

Šiandien, kai pandemija vis dar neleidžia daugeliui poilsiautojų ir keliautojų pasirinkti tolimus šiltuosius kraštus, atsigręžiame į savo gimtąjį kraštą.

Kiek daug gražių vietų prie upių ir ežerų, kiek pažintinių takų ir parkų, dvarų ir pilių? Kad išvyka ar ekskursija būtų turiningesnė, keliautojams talkina gidai.

Šilutės turizmo informacijos centras (TIC) baigia įgyvendinti projektą „Šilutės miesto ekonomiškai neaktyvių gyventojų užimtumo didinimas, siekiant pagerinti įsidarbinimo galimybes“, kurio metu sėkmingai įgyvendinti gidų mokymai.

Praktinėje dalyje organizuojamos pažintinės – mokomosios ekskursijos

Praėjusių metų rudenį kursų dalyviams buvo organizuotos trys ekskursijos – į Klaipėdos miestą, Rusnės salą ir Kintų seniūniją.

Rugsėjo 4 d. būsimieji gidai vyko į Klaipėdą, kurioje lankydami senamiestį ir muziejus susipažino su trijų ekskursijų vadovų darbu. Diena buvo tiksliai suplanuota, tad pavyko aplankyti visus numatytus objektus. Pakeliui į Klaipėdą, besižvalgydami į rudenėjančius laukus, visi klausėsi Prano Avižinio pasakojimo apie mūsų kraštuose gyvenusius protėvius kuršius, jų kovas su žemaičiais, prūsų likimą, apie 1923 metų sukilimą, po kurio Klaipėdos kraštas buvo prijungtas prie Lietuvos.

Spalio 2-ąją kursų dalyviai vyko į Rusnės salą. Nemuno deltos regioninio parko direkcijoje juos pasitiko direktorius Žilvinas Čėsna. Jis pasakojo apie Nemuno deltos formavimąsi, gamtinius ypatumus, pristatė inovatyvius lankytojų centro eksponatus.

Naujose patalpose įsikūrusį Salos etnokultūros ir informacijos centrą pristatė direktorė Birutė Servienė. Būsimieji gidai ne tik apžiūrėjo naujas ekspozicijas, suvenyrų parduotuvę, bet ir buvo supažindinti su interaktyviu žemėlapiu, naujomis edukacijomis. Kursų dalyviai ekskursiją tęsė Uostadvaryje bei Žalgirių pažintiniame take.

Trečioji ekskursija spalio 19 d. vyko Kintuose, Mingės kaime ir Ventės rage. Kintuose augusi ir mokyklą baigusi kursų dalyvė Birutė papasakojo apie objektus, kuriuos ekskursijos dalyviai aplankė keliaudami šiuo maršrutu. Kadangi užsiėmimų metu jau buvo kalbėję apie pasiruošimo ekskursijai etapus – medžiagos rinkimą, sisteminimą, potemes, objektus, buvo galimybė pabandyti gidauti.

Pandemija pakoregavo planus

Atsižvelgiant į vis labiau augančius užsikrėtusiųjų Covid-19 virusu skaičius bei Lietuvos Vyriausybės rekomendacijas ir draudimus, projekto „Šilutės miesto ekonomiškai neaktyvių gyventojų užimtumo didinimas, siekiant pagerinti įsidarbinimo galimybes“, nuo spalio mėnesio mokymai pradėti organizuoti nuotoliniu būdu. Kursų dalyviai dirbo naudodamiesi „Microsoft Teams“ ir ZOOM programomis. Nuotolinių mokymu metu būsimieji gidai susipažino su Lietuvos turizmo teisės, kultūros, istorijos, geografijos pagrindais, turizmo išteklių apžvalga, gido komunikacija ir retorika, bendravimo psichologijos, pirmosios medicinos pagalbos pagrindais. Dalyviai teigia, kad darbas nuotoliniu būdu sunkumų nesukėlė – jie klausėsi, diskutavo, atliko lektorių paskiriamas užduotis – atsakinėjo žodžiu, rengė skaidres, rinko informaciją savo pasirinktų ekskursijų maršrutams.

Projekto pabaiga

Lietuvos Respublikos Vyriausybei atlaisvinus karantiną, birželio 8 – 9 ir 16 dienomis, po pusės metų nuotolinių mokymų pagaliau projekto dalyviai susitiko gyvai. Šių susitikimų metu kursų dalyviai sėkmingai vedė ekskursijas po Rusnės senamiestį ir promenadą, etnografinėje žvejo sodyboje – muziejuje. Kintų miestelyje lankėsi Vydūno kultūros centre, pristatė miestelio istoriją. Šilutės mieste kursų dalyviai vedė ekskursijas pristatydami senąsias Šilokarčemos gyvenvietes, kultūros paveldo objektus, istorinę Šilutės sieną. Paskutinę egzaminų dieną kursų dalyviai susipažino su Juknaičių gyvenviete, Vyžių bei Katyčių, Degučių bažnyčiomis, parapijų istorijomis. Muziejininkas Saulius Sodonis istoriniu žvilgsniu supažindino su Žemaičių Naumiesčio miesteliu ir Šilutės H. Šojaus muziejaus Žemaičių Naumiesčio filialo ekspozicija. Susitikimą projekto dalyviai baigė Švėkšnoje, kur kursų dalyvė Monika Žąsytienė vedė ekskursiją po parką bei miestelį.

Visi projekto dalyviai sėkmingai vedė ekskursijas savo pasirinktais maršrutais, išlaikė egzaminus ir papildė Šilutės rajono gidų gretas.

Gidų kursus projekto dalyviai baigė dalyvaudami išvykoje į Rambyno regioninį parką.