A.Aučiūtė visas varžoves bokso ringe įveikė „sausai“

boksas balseris_auciute_murauskas_valterisBirželio 15-18 dienomis Slovakijos Klino mieste vyko tarptautinis bokso turnyras, kuriame dalyvavo 470 boksininkų vyrų ir moterų iš 20 šalių.

Šilutės sporto mokyklos bokso trenerio Vinco Murausko treniruojama Austėja Aučiūtė grįžo pilnu glėbiu gerų emocijų bei aukso medaliu.

Beveik tuo pat metu Palangoje jėgas išbandė ir jaunesni Šilutės sporto mokyklos boksininkai. Jie dalyvavo Lietuvos rajonų jaunučių čempionate ir taip pat iškovojo aukso medalius.

Susitikus su Austėja Aučiūte bei išgirdus, kaip ji tris dienas iš eilės skynėsi kelią link aukso, panorau pamatyti jos kovas. Ir visagalis internetas suteikė tokią progą. Moterys, kaip ir vyrai, boksuojasi 3 raundus po 3 minutes, tik moterys būna su apsauginiais šalmais, o vyrai kovoja be jų.

Pirmą dieną Austėja kovojo su varžove iš Vokietijos E.Stomatogou. Vienbalsiu teisėjų sprendimu, šis susitikimas baigėsi 5:0 mūsiškės naudai.

Antrą dieną Austėjos laukė ukrainietė K.Suslova. Pirmo raundo pradžioje varžovė buvo kupina jėgų, bet A.Aučiūtė ją gerokai pavaikė po ringą, ir ukrainietės jėgos pradėjo blėsti. Išvarginta varžovė praleisdavo vis daugiau šilutiškės smūgių, ir teisėjai neabejojo – 5:0 Austėjos pergalė. Ši pergalė mūsų boksininkei atvėrė kelią į finalą.

Finalinėje kovoje Austėja susigrūmė su vengre R.Karcsmaros. Ši kova pareikalavo daug jėgų, nebuvo kada nė atsikvėpti – vis dirbo ir kojos, ir rankos. Abi boksininkės dažniausiai smūgiuodavo viena kitai į korpusą. Bet rezultatas buvo įprastas – 5:0 pergalę šventė Austėja. Ji tapo tarptautinio moterų bokso turnyro čempione 64 kg svorio kategorijoje!

Lietuvos rajonų jaunučių čempionate Palangoje 66 kg svorio kategorijoje visus varžovus įveikė ir auksu pasipuošė šilutiškis Domantas Balseris, o 41,5 kg svorio kategorijoje – Dovidas Valteris.