A.Jakas atsisveikino su Liberalų frakcija

JAKAS AUTŠilutės savivaldybės taryboje prasidėjo Liberalų frakcijos byrėjimas. Laisvės sąjungos Šilutės skyriaus pirmininkas Arvydas Jakas paskelbė, kad jis išstoja iš Liberalų frakcijos savivaldybės Taryboje. Dabar šioje frakcijoje liko keturi politikai: Liberalų sąjūdžio Šilutės skyriaus pirmininkas Raimundas Ambrozaitis, liberalsąjūdietis Jonas Jatautas bei prieš pat prasidedant LR Seimo rinkimų kampanijai iš Laisvės sąjungos išstoję ir Liberalų sąjūdžio nariais tapę Algirdas Gečas ir Vidmantas Gečas.

A.Jakas Tarybos posėdyje paskelbė, kad jis pasilieka Tarybos opozicijoje ir toliau įgyvendins Laisvės sąjungos rinkimų programos nuostatas.

A.Jakas „Šilutės naujienoms“ atskleidė priežastis, kodėl jis išstojo iš Liberalų frakcijos. Jis pripažino, kad frakciją palikti reikėjo iškart, kai du Laisvės sąjungos politikai A.Gečas ir V.Gečas pasielgė negarbingai – išstojo iš partijos, bet neatsisakė savivaldybės Tarybos narių mandatų ir tapo kitos partijos nariais. Pasak A.Jako, tokie politikai vadinami perbėgėliais.

„Skaudžiausia, kad tokią išdavystę suorganizavo buvęs Laisvės sąjungos Šilutės skyriaus pirmininko pavaduotojas A.Gečas, kuris tokią politinę operaciją pateisino liberalių partijų vienijimosi procesu. Jokio susivienijimo neįvyko.

A.Gečas susigundė tuometinio Liberalų sąjūdžio pirmininko Eligijaus Masiulio pasiūlymu pereiti į jo vadovaujamą partiją už pažadą, kad A.Gečas bus iškeltas kandidatu į LR Seimą Šilutės vienmandatėje rinkimų apygardoje ir partijos daugiamandatėje apygardoje. Taip ir įvyko – A.Gečo asmeninė svajonė įgyvendinta“, – sakė A.Jakas.

Galutinį apsisprendimą atsisveikinti su Liberalų frakcija A.Jakas priėmė, kai, pasak jo, kantrybės taurę perpildė A.Gečo, einančio Šilutės r. savivaldybės tarybos Liberalų frakcijos pirmininko pareigas, publikacijos jo asmeninėje „Facebook“ paskyroje. A.Gečas įkėlė savo ir korupcija įtariamo buvusio Liberalų sąjūdžio lyderio E.Masiulio bendrą fotografiją ir parašė stulbinantį prierašą – kad jis solidarizuojasi su E.Masiuliu, jį palaiko ir t.t. „Ką tai turėtų reikšti?

Ar tai reiškia, kad ir visi Šilutės liberalai tokie solidarūs su neskaidria veikla užsiimančia  Liberalų sąjūdžio partijos vadovybe?“, – stebėjosi A.Jakas.

Jis mano, kad jam, kaip Laisvės sąjungos skyriaus pirmininkui, nedera būti vienoje Liberalų frakcijoje su politikais, kurie solidarizuojasi su neteisėta veikla įtariamu, dabar jau atsistatydinusiu E.Masiuliu.

Liberalų sąjūdžio Šilutės skyriaus pirmininkas Raimundas Ambrozaitis sakė nenustebęs, kad A.Jakas sustabdė narystę Liberalų frakcijoje. „Tai – asmeninės nuoskaudos dviejų bendražygių santykiuose. Be to, A.Jakas ir anksčiau buvo retas svečias Liberalų frakcijos narių susirinkimuose. Sprendimų projektus Tarybos posėdžiams visuomet teikė tik nuo savęs, kaip Laisvės sąjungos politiko“, – sakė R.Ambrozaitis.

Publikacijos rengimo metu „Šilutės naujienoms“ nepavyko susisiekti telefonu su savivaldybės Tarybos Liberalų frakcijos pirmininku A.Geču.