A.Minkevičiūtė Olimpinio švietimo forume atsakė į klausimą „Kodėl regbis?“

regbisKaune jau ketvirtą kartą rinkosi Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų ir mokyklų pedagogai bei savivaldybių atstovai – visi besidomintys olimpiniu sąjūdžiu. Čia vyko Lietuvos tautinio Olimpinio komiteto organizuojamas Olimpinio švietimo forumas, tema „Visi skirtingi, bet stiprūs kartu“. Forume dalyvavo ir šilutiškė regbio trenerė Austėja Minkevičiūtė, kuri pristatė regbio sportą.

Pasak trenerės, diskusijų metu iš bokso, krepšinio ir plaukimo trenerių ji išgirdo įkvepiančių istorijų apie darbą su neįgaliais vaikais, meditacijos metodus, naudojamus per krepšinio treniruotes, savianalizę ir neišblėstančios energijos ištakas dirbant su vaikais.

Šių metų forume kalbėta apie fizinio aktyvumo koncepciją, sportą kaip priemonę įveikti skirtumus ir universalų būdą ugdyti jaunąją kartą. Apžvelgti ir praktiniai pavyzdžiai, kaip sportas pasitarnauja bendrai veiklai įtraukiant žmonės su negalia, apjungiant jaunus ir vyresnius, skirtingų tikėjimų ir rasių, mergaites ir berniukus. 

Šilutės regbio komandos trenerė A.Minkevičiūtė su  Lietuvos regbio rinktinės treneriais pristatė regbį kaip sportą, padedantį peržengti įvairius gyvenimo barjerus ir įveikti tautinius, rasinius, fizinius ar kitokius skirtumus bei suvienyti žmones.

Pristatymo metu treneriai atsakė į klausimą „Kodėl regbis?“ Pasak trenerių, šį žaidimą vienoje komandoje gali žaisti ir berniukai ir mergaitės, ir nesvarbu koks jų amžius, socialinė padėtis, požiūriai, iš kokios kultūros jie atėję. Svarbiausia, kad sportas gali vaikus įkvėpti, apjungti, padidinti pasitikėjimą savimi ir suteikti vienodas galimybes tobulėti kaip asmenybėms.

Regbis laužo visus stereotipus, sklandančius visuomenėje ir skatina dalyvių įvairiapusiškumą, pripažįsta, kad kiekvienas yra skirtingas, bet labai svarbus žaidimui ir bendruomenei.

Renginio metu dalyviai žaidė įvairius žaidimus su regbio kamuoliu, pasimokė taisyklingos metimo technikos ir žaidimo subtilybių, žiūrėjo filmuką „Pamario regbis 2017“. Pasak A.Minkevičiūtės, dauguma jų regbio kamuolį rankoje laikė primą kartą.

 Pasakodama apie „Šilutės“ vaikų regbio komandą, Austėja negailėjo gražių žodžių savo auklėtiniams. „Mano berniukai ir mergaitės bendroje komandoje visada rodo vienas kitam pagarbą. Labai smagu matyti, kaip jie vienas kitam padeda, pamoko, vienas kitą laiko lygiaverčiais  komandos nariais. Nemanau kad vaikinai merginas laiko silpnąja lytimi, galbūt labiau dailiąja, kurią reikia saugoti ir mylėti. O merginos savo ruožtu konkuruoja su vaikinais ir stengiasi prilygti jiems žaidimo metu. Džiaugiuosi turėdama galimybę tai stebėti per mūsų treniruotes“, – sakė ji.