Adventą Švėkšnoje pradėjo paroda ir spektaklis

Adventas sveknoje pasakotojosŠvėkšnos muziejuje advento pradžia šiemet surengta anksčiau negu įprasta, tačiau nelaužant jau daug metų nusistovėjusių tradicijų – suteikti galimybę muziejaus lankytojams išvysti rankdarbių parodą. Šį kartą paroda atkeliavo iš Kauno – dizainerė Ramutė Staškūnienė specialiai sukūrė pagalvėlių kolekciją „Vasaros nostalgija“, kuri eksponuojama pirmą kartą.

Autorė turėjo idėją pavaizduoti kuo daugiau skirtingų lauko gėlių, nes būtent lauko gėles ji labiausiai mėgsta. Pagalvėlės veltos iš veltinio ir „išpieštos“ siuvimo mašina. Parodą muziejuje bus galima pamatyti iki sausio.
Adventas sveksnoje sale
Švėkšnos neįgaliųjų draugijos nariai priminė advento tradicijas. Skyriaus pirmininkė I.Riterienė linkėjo visiems ramaus švenčių laukimo. Advento vainikus ji dovanojo seniūnui, muziejininkei ir Usėnų teatro „Veržė“ nariams bei pakvietė visus gruodžio 6-ąją į adventinį vainikų pynimą.

Usėnų mėgėjų dramos teatras „Veržė“, vadovaujamas G.Bardauskienės, parodė dviejų dalių spektaklį pagal Žemaitės kūrinį „Apsiriko“. Aktoriai užvaldė žiūrovus, privertė juos tai įdėmiai klausytis, tai garsiai juoktis ar šmaikščiai replikuoti. Aktoriams netrukdė nei ankšta scena, nei vieno jų kojos trauma. Prieš vaidinimą su ramentais vaikščiojęs aktorius scenoje „pasveiko“ – taip įsikūnijo į vaidmenį – Šiupinių šeimos galvą, kad ramentai liko kitoje patalpoje.

Muziejaus svečiai plojimais ilgai nenorėjo paleisti artistų, kalbino juos, gyrė ir klausinėjo aktorystės subtilybių, o frazė „Aš kaip akyse, taip ir už akių“, ko gero, ilgai žiūrovams išliks atmintyje.