Advento popietė Švėkšnoje padvelkė mišku, sielos šiluma

adventas sveksnoje 1Švėkšnos seniūnijos salėje advento popietę surengė Švėkšnos neįgaliųjų draugija.

Į gražią bendrystės šventę susibūrė neįgalieji, Klaipėdos Jūrininkų ligoninės Švėkšnos departamento darbuotojai, Švėkšnos specialioji mokykla, pavieniai švėkšniškiai. Visi prisiminė adventinio laikotarpio prasmę, senolių tradicijas bei papročius, pasidalijo prisiminimais, draugiškai pasivaržė, pasimokė adventinio vainiko pynimo paslapčių, pasigamino jų ne tik sau, bet ir pradžiuginti kitus.

Švėkšnos neįgaliųjų pirmininkė Ingrita Riterienė kvietė prisiminti savus gerus darbus, paklydimus, ragino atleisti įskaudinusiems, linkėjo kuo dažniau pabūti visiems kartu, tiesiog dalintis gėriu.

Pernai vainikų pynimo pamokėlė vyko Ingritos namuose. Tada draugijos pirmininkė jau buvo nupynusi iš beržo šakelių 30 vainikėlių, o draugijos nariams liko tik juos papuošti.

„Žmonių užsidegimas ir noras tarsi įpareigojo tęsti pradėtą darbą. Todėl šiemet nutarėme susiėjimą surengti jau seniūnijos salėje, sukviesti daugiau žmonių“, – sakė Ingrita.

VŠĮ Klaipėdos jūrininkų ligoninės Švėkšnos departamente bibliotekininkė Laimutė Žiogienė subūrė pacientų kolektyvą, tad nuolatinių grupės narių jame nėra.

„Prisivadinti atlikėjus į kolektyvą paprasta, nes jaučiu ligonių norą prisidėti prie įvairių renginių, kurie vyksta ir mūsų ligoninėje“, – pasakojo Laimutė.

adventas sveksnoje 2Popietės dalyviai pamatė šio kolektyvo vaidinimą, kuris nukėlė į senolių jaunystę, kuomet advento metu buvo atsisakoma triukšmingų pasilinksminimų.

Pasiklausėme teatralizuoto pasakojimo apie advento tradicijas, išgirdome Zobeliutės ir Jonuko nelaimingos meilės istoriją, minėme mįsles, pasibūrėme, kartu kūrėme pasaką apie senį ir bobutę. Naujausios technologijos ir pramogos neatstos šilto, nuoširdaus bendravimo, kokio galime pasisemti iš savo senolių.

Pirmą kartą į Švėkšnos neįgaliųjų draugijos renginį buvo pakviesta Švėkšnos specialioji mokykla, kuri vykdė paramos akciją „Padovanokime vaikams kelionę“. 

„Džiaugėmės gavę kvietimą į Jūsų renginį, ačiū, kad panorote prisidėti prie mūsų akcijos“, – dėkojo auklėtoja Daiva Budvytienė. Akcijos metu Švėkšnos specialiosios mokyklos auklėtiniai ir auklėtojai lankėsi įvairiose įstaigose ir siūlė pasivaišinti pačių gamintais pyragais, o už aukas atsidėkojo rankų darbo atvirukais. Popietėje vaikai irgi pasisėmė išminties ir gerosios patirties.

Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis pasidžiaugė susirinkusiųjų gausa, o ypač – atvykusiu jaunimu. Seniūnas prisipažino, kad pats jau nebeatsimena visų adventinių tradicijų ir džiaugėsi galimybe pabūti jaukioje aplinkoje.

„Tokių susibūrimų turėtų būti daugiau, tai tarsi tautos gyvasties perspektyva“, – samprotavo seniūnas.

Renginį vainikavo adventinių vainikų pynimas. Kas galėjo, atsinešė samanų, šakelių, daug priemonių parūpino popietės organizatoriai. Pradėjus pamoką salėje padvelkė mišku, sielos šiluma, vainikėlius pasigaminome ir sau, ir artimiesiems.