Advento popietės metu gerumas apjungė bikavėniškius

3 Bikavenu mokykla adventasAdventinio vainiko žvakės nušvietė šventinę popietę Bikavėnų mokykloje, kurią surengė bibliotekininkė D.Puidokienė ir mokytojos.

Popietė prasidėjo mokytojos J.Košinskės skaitytais Motinos Teresės žodžiais. Popietei jaukumo suteikė mokinių kalėdinės giesmės, kurioms akomponavo G.Dirgėlienė. Mokiniai nuoširdžiai ir raiškiai deklamavo adventines ir kalėdines eiles.

Anglų kalbos mokytoja D.Būdvytytė skaitė poetės Z.Gaižauskaitės adventines eiles. Tikybos mokytoja D.Grigalienė paragino visus sukalbėti adventinę maldelę bei papasakojo apie gilią advento prasmę.

Bibliotekininkė D.Puidokienė labai įdomiai pasakojo apie jau pamirštus ir dar išlikusius žiemos švenčių papročius: apie šventų Kalėdų laukimą, pasiruošimą joms, tradicinius valgius. Ką reiškia šventė ir buvimas kartu, pasakojo mokytoja V.Grigalienė, kuri su kitomis mokytojomis kiekvienam įteikė po dovanėlę – gintaro gabalėlį, reiškiantį „ginti“ ir „saugoti“.

Į popietę atvyko ir Šilutės rajono Švietimo pagalbos tarnybos psichologė G.Voitenko, kuri skaitė pranešimą „Meilė ir gėris jungia visus: vaikus, tėvelius ir mokytojus“. Bibliotekininkė priminė, jog penktus metus vyksta Prezidentės organizuojama akcija „Knygų Kalėdos“, kuria skatinama skaityti ir dovanoti knygas bibliotekoms.

Popietei pasibaigus niekas neskubėjo išsiskirstyti – vaikai kvietė išgerti arbatos bei pasivaišinti pačių keptais kūčiukais. Visi popietės dalyviai dalijosi įspūdžiais, džiaugsmais, linkėjimais bei sveikinimais artėjančių švenčių proga.