Agro perlitas – Jūsų augalų apsaugai bei funkcionalumui

Tiek kambariniai, tiek lauko augalai gali užtikrinti ne tik kur kas skoningesnę estetiką, tačiau taip pat ir skanius vaisius, tyrą orą, daugiau teigiamų emocijų.

agro perlitas

Šiuo metu prekybos vietose galima rasti labai daug skirtingų medžiagų, kurios skirtos augalų maitinimui, ir viena iš jų yra agro perlitas, kuris dažniausiai naudojamas augalų dekorui. Tiesa, perkamas ne tik dėl grožio, tačiau ir kitų savybių, kurias aptarsime žemiau.

Perlito galimybės

Pirmiausia verta išsiaiškinti – kas yra perlitas? Tai yra vulkaninės uolienos darinys, kuris pirmiausia pasižymi sterilumu. Jis yra naudojamas kaip substrato priedas, kuris ne tik puošia, tačiau ir maitina dirvą, garantuoja, kad augalas gaus visas reikalingas medžiagas funkcionalumui bei augimui. Medžiaga taip pat naudojama ir mulčiavimui, kompostavimui, tad platus panaudojimas dažniausiai paskatina įsigyti didesnius kiekius.

Mulčiavimas

Kaip jau minėjome – tai yra medžiaga, kuri labai puikiai tinka mulčiavimo darbams atlikti. Kaip reikia mulčiuoti, kad būtų pasiekiama pati didžiausia nauda? Geriausia perlitą sumaišyti su dirva ir gavus net 2 cm sluoksnį – dėti atgal į vazonus bei kitas vietas, kur augalas auga. Maišymo metu taip pat gali būti papildomai drėkinama. Tokiu atveju vėliau per žemes augalas paprasčiau įsisavins reikalingas medžiagas.

Drenažo įrengimas

Žinoma, kiekvienam augalui reikalingas ir drenažas, kuris gali garantuoti, kad nesikaups perteklinis vanduo, kuris galėtų sugadinti augalo šaknis. Dažniausiai drenažas daromas tik tiems augalams, kurie nemėgsta drėgmės. Tačiau dėl funkcionalumo mes siūlome jį atlikti visiems. Vanduo – būtinas, tačiau per didelis jo kiekis gali būti žalingas.

Kompostavimui

Jeigu kompostuojate augalus – tokiu atveju siūlome įmaišyti į juos perlito, kuris garantuoja, kad pats kompostas bus kur kas sveikesnis ir tuo pačiu naudingesnis. Nereikia daug, kadangi ir nuo gana mažo kiekio bus nauda.

Augalų svogūnėliams apsaugoti

Galiausiai – jeigu planuojate laikyti augalų svogūnėlius arba juos transportuoti – siūlome juos papildomai padengti perlitu, kuris garantuoja apsaugą ne tik nuo drėgmės, tačiau ir bet kokių kitų mechaninių pažeidimų.