Akcija „Biblioteka skolina – Jūs grąžinate!“

knygu grazinimasŠilutės F.Bajoraičio viešoji biblioteka skelbia akciją „Biblioteka skolina – Jūs grąžinate!“

Akcijos tikslas – paraginti skaitytojus grąžinti seniai iš bibliotekos paimtas knygas. Akcijos metu tikimės sulaukti Jūsų aktyvumo geranoriškai grąžinant knygas, juolab kad viešoji biblioteka šiuo metu netaiko jokių nuobaudų skolininkams. Tačiau neatmetama galimybė, kad ateityje už laiku negrąžintas knygas skaitytojams teks mokėti delspinigius.

Nuo 2006 m. iki šių metų sausio 1 dienos Šilutės viešajai bibliotekai skolingi 604 suaugusieji ir jaunieji skaitytojai, negrąžinę apie 1500 įvairių bibliotekos spaudinių. Dažniausiai negrąžinamos populiariausios ir skaitomiausios knygos. Tai mokslui ir studijoms reikalingi spaudiniai, romanai, detektyvai, psichologinė, medicininė literatūra, kitos paklausios ir informatyvios knygos. Tenka apgailestauti, kad dėl vienų skaitytojų užmaršumo ir neatsakingumo kiti bibliotekos lankytojai negauna jiems ypač reikalingos knygos.

Primename, kad knygas Jūs galite grąžinti ir neužsukę į biblioteką, o bet kuriuo palankiu paros metu įmetę jas į Knygų grąžinimo dėžę. Prie vidinio bibliotekos kiemelio įėjimo vartų įrengta dėžė yra saugi ir patikima, nuolat stebima vaizdo kamera.

Joje paliktos knygos darbo dienomis yra išimamos ir grąžinamos į fondus per bibliotekinę informacinę sistemą. Bibliotekos lankytojai ir seni skolininkai, kurie nedrįsta grąžinti knygų, gali pasinaudoti šia teikiama paslauga.

Jeigu Jūs praradote iš bibliotekos pasiskolintus spaudinius, turėtumėte juos pakeisti tokiais pat arba pripažintais lygiaverčiais spaudiniais (turiniu, kaina ir kt.).

Daugiau informacijos apie naudojimąsi bibliotekos paslaugomis galite rasti tinklalapyje http://www.silutevb.lt, paskambinę telefonu nr. (8 441) 78216 bei užsukę į viešąją biblioteką (Tilžės g. 10).

Kviečiame visus šilutiškius aktyviai prisijungti prie šios akcijos, paraginant ir savo draugus, pažįstamus bei kaimynus grąžinti seniai paimtas knygas. Artėjant naujiems mokslo metams ypač padidėja leidinių paklausa, todėl labai prašome savo knygų lentynose paieškoti negrąžintų spaudinių, kuriuos į biblioteką atnešti pamiršo Jūsų svetur išvykę artimieji, studentai ir kt.