Akcija „Kalėdos su knyga“ ir „Metų nominacijos“ baigėsi

Jau trečius metus Vaikų aptarnavimo skyriaus bibliotekininkų organizuojama skaitymo skatinimo akcija „Kalėdos su knyga“ bei „Metų nominacijos“ sukvietė knygos mylėtojus į baigiamąjį renginį.

Susirinkusiuosius sužavėjo šiuolaikiškas Kalėdų senelis, atvažiavęs elektriniu paspirtuku.

Per metus į skaitymo skatinimo akciją įsitraukė beveik 150 vaikų, kurie perskaitė apie 450 knygų. Dėl apribojimų ne visi akcijos dalyviai galėjo dalyvauti baigiamajame renginyje. Nuspręsta paskelbti išankstinę registraciją į renginį, pirmieji užsiregistravę ir buvo pakviesti dalyvauti.

Susirinkusieji traukė burtus, kam teks varžytis kalėdinėje viktorinoje. Komandų žaidėjams teko atsakinėti į teorinius, vaizdinius bei muzikinius klausimus, susijusius su gražiausia metų švente. Organizatorius nustebino dviejų komandų vienodas taškų skaičius, todėl skelbtas papildomas klausimas. Į jį pirmieji atsakė „Rožinės“ komandos žaidėjai, kurie ir tapo viktorinos „Kalėdos su knyga“ nugalėtojais.

Kalėdinė muzika, vaišės, šventiškai apsirengusios renginio vedėjos Kristina Kelmelienė ir Ilona Jonikaitė kūrė kalėdinę atmosferą. Dalyvius nustebino Kalėdų senelis, su dovanų maišu atskubėjęs elektriniu paspirtuku, kuriam kelią rodė dronas. Senelis burtų keliu išrinko tris nugalėtojus, kurie laimėjo rėmėjo B. Ropės įsteigtus prizus. Nors šventėje dalyvavo tik dalis skaitymo skatinimo akcijos dalyvių, prizus laimėti galėjo visi. Sėkmė nusišypsojo Liepai Matevičiūtei, Elzei Petrylaitei ir Mildai Gutauskaitei. Papildomomis dovanėlėmis bei diplomais pradžiuginti ir kiti skaitytojai. Diplomus gali atsiimti visi akcijoje užsiregistravę dalyviai, jūsų laukiame bibliotekoje.

Po kalėdinės viktorinos paskelbtos Metų nominacijos. Kaip ir pernai, nominantai buvo vertinami pagal šiuos kriterijus: aktyviausia bibliotekos veiklose dalyvaujanti klasė, aktyviausia kūrybinėse veiklose dalyvaujanti šeima bei daugiausia skaitantis bibliotekos bičiulis. Šios ir visų bibliotekos organizuojamų veiklų tikslas – visuomenę įtraukti į bibliotekos veiklas, stiprinti šeimos ryšį, draugystę, skatinti domėtis literatūra.

Nominacija už aktyvų dalyvavimą bibliotekos veiklose atiteko M. Jankaus pagrindinės mokyklos 4 A klasei. „Aktyviausia bibliotekos kūrybinėse veiklose dalyvaujančia šeima“ tapo Šakinių šeima, o daugiausia skaitančiu bibliotekos bičiuliu – Urtė Odinbergaitė.