Akcija „Lašiša“: nustatyta per 180 pažeidimų, paimta šimtai įrankių

Per 3 mėnesius vykusią akciją „Lašiša“ aplinkosaugininkai nustatė 182 pažeidimus ir konfiskavo šimtus žvejybos įrankių. Aplinkos apsaugos departamentas (AAD) praneša, kad akcijos metu iš viso surengta 316 reidų, patikrinti 1929 žvejai.

AAD pareigūnų teigimu, situacija gerėja. Nustatyti 135 mėgėjų žvejybos taisyklių pažeidimai (88 – šiurkštūs), 6 verslinės žvejybos ir 41 kito pobūdžio pažeidimas, taip pat paimti 182 įrankiai: 69 mėgėjų žvejybos, 107 ne mėgėjų žvejybos ir 6 kiti. Tarp konfiskuotų įrankių – meškerės, samteliai, tinklai, žeberklai, elektros įranga.

Pasak aplinkosaugininkų, šių metų rezultatai rodo, kad situacija gerėja. Draudžiamais įrankiai – tinklais – žvejojama rečiau arba vienu metu pažeidėjai jų naudoja mažiau. Klaipėdos aplinkosaugininkai nustatė asmenį, Kuršių mariose statomuoju tinklu sugavusį tris karšius ir karpį. Vyro sodyboje buvo rasta dar 18 statomųjų tinklų. Per reidą ties Veiviržo upe pareigūnai pastebėjo per upę pertemptą siūlą ir rado naudoti paruoštą statomąjį tinklą. Brakonierių pavyko nustatyti, o jo ūkiniuose pastatuose buvo rasti dar 5 statomieji tinklai.

Spalį aplinkosaugininkai nustatė du asmenis, sodyboje prie Minijos turėjusius tinklinį samtį ir meškerę, paruoštą kabliauti. Dar vienas pažeidėjas Minijoje žuvis gaudė tinkliniu ekranu, kas yra draudžiama. Vitinių kaime, padedant Klaipėdos apskrities policijos pareigūnams, nustatytas asmuo, sodyboje laikęs keturis žeberklus ir elektros žūklės įrangą. Dėl neteisėtos elektros žvejybos įrangos laikymo jam pradėtas ikiteisminis tyrimas. Per apklausą asmuo prisipažino, kad žeberklu sugavo penkias lašišas. Apskaičiuota žala žuvų ištekliams – 4,85 tūkst. eurų.

Spalio pabaigoje Šilutės aplinkosaugininkai gavo pranešimą, kad Tauragėje policijos pareigūnai sustabdė automobilį, kuriame du asmenys vežėsi 4 lašišas, 9 šlakius ir 6 marguosius upėtakius.

Spėta, kad žuvys buvo sugautos Jūros ichtiologiniame draustinyje, tad žala žuvų ištekliams siekė net 42,15 tūkst. eurų. Tiriant įvykį įtarta, kad žuvys buvo sugautos naudojant elektros žūklės aparatą.

Aplinkosauginė akcija „Lašiša“ vyko nuo rugsėjo pradžios. Akcijos metu siekiama užtikrinti lašišų ir šlakių apsaugą jų migracijos ir neršto vietose. Aplinkosaugininkai primena, kad bauda už neteisėtai pagautą lašišą ar šlakį siekia 970 eurų.