Akcija „Saugus kelias į mokyklą bei į namus“

4Šilutės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras, siekdamas užtikrinti, kad prasidėjus mokslo metams mokiniai saugiai pasiektų mokyklą bei namus ir eismo įvykiuose nukentėtų kuo mažiau nepilnamečių, jau penkti metai organizuoja ir dalyvauja akcijose, kurių metu vaikams yra dalijami atšvaitai.

Ir šiemet Šilutės rajono savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklose biuras organizavo akciją „Saugus kelias į mokyklą bei į namus“. Šios akcijos tikslas – atkreipti mokinių, lankančių prie judrių gatvių įsikūrusias mokyklas, dėmesį į saugumą. Organizuoti šią akciją padėjo Šilutės r. PK bendruomenės pareigūnė Nerija Ropienė.

Pasak Šilutės visuomenės sveikatos biuro direktorės Virginijos Vaivadaitės, aplankytos ŽemaičiųNaumiesčio mokykla – darželis, Vainuto gimnazija, Švėkšnos „Saulės“ gimnazija, Katyčių, Usėnų, Gardamo, Saugų Jurgio Mikšo pagrindinės mokykos bei Inkaklių daugiafunkcis centras, bus lankomasi ir Pagėgių savivaldybės mokyklose. Pradinukai ypač įdėmiai klausėsi policijos pareigūnės Nerijos Ropienės, kaip jiems išlikti saugiems gatvėje, kieme, namuose ir mokykloje. Vaikai turėtų būti dėmesingi gatvėje ne tik eidami per ją, jiems paaiškinta, kad nereikėtų leistis į kalbas su nepažystamais žmonėmis, prisistačiusiais tėvų draugais ir siūlančiais juos pavežti iki namų. Grįžę iš mokyklos ir likę vieni namuose, mažieji neturėtų atidaryti durų svetimiems, neteikti jiems informacijos, paskubėti apie nepažįstamąjį pranešti tėvams.

Kalbėta ir apie telefoninius sukčius, gebančius apgauti įvairiausiais būdais ir išvilioti iš žmonių pinigus. Policijos pareigūnė sakė, kad sukčiai apsimeta net policininkais, reikalaudami kokio nors užmokesčio.“Policijos pareigūnai už jokią paslaugą nereikalauja užmokesčio. Kelią iš mokyklos rinkitės gal ir ilgesnį, tačiau saugesnį. Net dienos metu galite sutikti žmonių, kurie jus norės nusivilioti duodami saldainių. Būkite budrūs, net labai norimas saldainis iš svetimo žmogaus rankų gali būti nesaugus, todėl nepatartina jo imti, juose gali būti paslėpta narkotikų…“ Visuomenės sveikatos biuro darbuotojos kiekvienam klausytojui išdalino po atšvaitą ir palinkėjo saugių mokslo metų.