Akcija „Vasarok – rūšiuok“ skatins rūšiuoti atostogų metu

atlieku rusiavimas konteineriaiStartuoja jau trečius metus vykstanti aplinkos tausojimo akcija „Vasarok – rūšiuok“. Prie iniciatyvos kviečiamos prisijungti kaimo turizmo sodybos, viešbučiai, poilsiavietės, kempingai ir kitos poilsiautojų bei turistų pamėgtos vietos.

Akciją organizuoja ekologijos verslo bendrovė „Ecoservice“.

Kol gyventojai dar tik planuoja atostogas ir dėlioja lankytinus maršrutus, sodybų ir viešbučių šeimininkai jau pasirengę darbymečiui bei poilsiautojų antplūdžiui.

Kalbinti sodybų šeimininkai pastebi, kad žmonių įpročiai po truputį keičiasi – rinkdamiesi, kur ilsėtis, jie atsižvelgia ne tik į lovos minkštumą ar pramogų pasirinkimą, vis dažniau pasidomi ir sodybos ekologiškumu, „žalumu“. Jei anksčiau, pasibaigus poilsio laikui, svečiai palikdavo daug šiukšlių, tai pastaraisiais metais dalis jų pageidauja rūšiuoti atliekas.

„Praėjusią vasarą pas mus vasarojo apie 25 tūkstančiai žmonių. Įsivaizduokite, kiek šiukšlių palieka toks kiekis poilsiautojų! Gerai, kad dauguma jų – užsieniečiai, todėl rūšiuoti šiukšles jiems jau tapę įpročiu, matėme, kaip greitai ir gerai jie išrūšiuoja šiukšles. Šito turėtume iš jų pasimokyti“, –  sakė kempingo „Pušelė“, esančio Vilkaviškio rajone, savininkas Vidas Venckevičius.

Pernai jo kempingas tapo labiausiai rūšiuojančiu savo regione.

Vasaros sezono metu akcijoje dalyvaujančiose poilsiavietėse „Ecoservice“ nemokamai pastatys po tris spalvotus atliekų rūšiavimui skirtus konteinerius – stiklui, plastikui ir popieriui. Visos akcijos dalyvių surenkamos atliekos bus kruopščiai sveriamos ir sumuojamos. Pasibaigus akcijai bus išrinktos ir apdovanotos daugiausiai antrinių žaliavų surinkusios poilsio vietos.

UAB „Ecoservice“ generalinis direktorius Saulius Budrevičius džiaugiasi, kad rūšiavimo naudą įvertina vis daugiau poilsiaviečių šeimininkų.

„Per sezoną poilsiautojai sugeneruoja tonas šiukšlių, didelė dalis jų – perdirbimui tinkamos pakuočių atliekos. Jei sodybos svečiai ir šeimininkai rūšiuotų, per sezoną gali sutaupyti nemažai atliekų tvakymui skiriamų lėšų. Be to, atostogos – puiki proga naujiems įpročiams formuotis, nes atitrūkstama nuo kasdienybės, patiriami nauji įspūdžiai. Mes tikime, kad dalis žmonių, pradėjusių rūšiuoti per atostogas, šio įpročio neatsisakys ir grįžę namo, o akcijoje dalyvaujančios sodybos sulauks padėkų ir malonių atsiliepimų iš savo klientų“, – sako S.Budrevičius.

Poilsiavietės, pageidaujančios dalyvauti akcijoje, iki š.m. balandžio 30 dienos gali registruotis elektroniniu paštu:

giedra.beinoriene@ecoservice.lt arba tel. (8 441) 51 430, 53 801. Registruojantis reikia nurodyti įstaigos pavadinimą, adresą bei atsakingo asmens vardą ir kontaktinį telefono numerį.

2011 m. akcijoje „Vasarok – rūšiuok“ dalyvavo 37-ios Vilkaviškio, Trakų, Šilutės, Širvintų ir Pagėgių rajonų poilsiavietės. Akcijos metu buvo surinkta daugiau kaip 3 tonos plastiko pakuočių, beveik 29 tonos stiklo ir 7 tonos popieriaus atliekų.