Akcijos „Lydeka 2021“ pusantro mėnesio rezultatai

Aplinkos apsaugos departamentas informuoja, kad per pusantro mėnesio surengta daugiau nei 470 reidų, patikrinta per 6000 žvejų ir 335 transporto priemonės.

Akcija „Lydeka“ vyksta jau pusantro mėnesio. Per šį laikotarpį nustatyti 479 mėgėjų žvejybos taisyklių pažeidimai (33 šiurkštūs), 6 verslinės žvejybos ir 42 kito pobūdžio pažeidimai. Taip pat pareigūnai paėmė 348 įrankius: 272 mėgėjų žvejybos, 43 ne mėgėjų žvejybos ir 33 kitus įrankius.

„Greitai prasidės antrasis akcijos etapas – lydekų nerštas. Pareigūnų dėmesys bus koncentruojamas į lydekų nerštavietes, kad apsaugotume jas nuo žeberklininkų ir tinklininkų“, – sakė Gamtos išteklių skyriaus vedėjas Kęstutis Motiekaitis.

Vienas pagrindinių akcijos tikslų buvo pažeidimų prevencija ir siekis išsaugoti kuo daugiau reproduktorių, bet aplinkosaugininkai nustatė ir neteisėtų lydekų žvejybos atvejų. Tarp jų ir 33 šiurkščius pažeidimus – kai lydekos buvo sugautos arba buvo naudojami draudžiami šiuo laikotarpiu naudoti žvejybos įrankiai.

„Kviečiame gyventojus, pastebėjus neteisėtai gaudant lydekas, apie tai informuoti Pranešimų priėmimo tarnybą arba 112 telefonu“, – sakė K. Motiekaitis.

Klaipėdos valdyboje surengti 64 reidai, patikrinti 1055 žvejai mėgėjai ir nustatyti 98 pažeidimai (6 iš jų šiurkštūs).

Šilutės aplinkosaugininkams įkliuvo didžiausias neteisėtų šakotinių skaičius. Inspektoriai sulaikė du asmenis, lydekų masalui naudojusius žuvelę ir pasistačiusius net 50 šakotinių. Taip pat rastos ir dvi įkliuvusios lydekos. Pažeidėjams surašyti protokolai, taip pat teks susimokėti baudą ir atlyginti gamtai padarytą žalą – 480 eurų.