Aktorius S.Jačėnas vaikams perdavė naują būdą įdomiai skaityti knygas

DSCN9946Vasara kartu su knyga. Tokią iniciatyvą sėkmingai šią vasarą įgyvendina visos šalies bibliotekos, minėdamos Bibliotekų metus. Juk skaitymas – prasmingiausios atostogos ir pats geriausias bendravimo būdas. Tai įrodė ir Šilutės viešojoje Fridricho Bajoraičio bibliotekoje apsilankę svečiai: Klaipėdos apskrities viešosios Ievos Simonaitytės bibliotekos atstovė Ieva Mažeikaitė ir aktorius, vaikų geriausias draugas Sigutis Jačėnas.

Šiemet S.Jačėnas su mažaisiais skaitytojais sukūrė teatrėlį – vos per 2,5 val. aktorius su vaikais perskaitė  knygą „Atverk langelį“ ir ją inscenizavo.

Galimybė ir skaityti, ir žaisti

Apie projektą „Vasara su knyga“ papasakojo ir už jį Klaipėdos regione atsakinga koordinatorė,  viešosios Ievos Simonaitytės bibliotekos atstovė I.Mažeikaitė. Anot pašnekovės, birželio 1 d. pradėtas vykdyti visą šalį apimantis projektas yra skirtas Bibliotekų metams paminėti. Į projekto veiklas, kurios vykdomos visą vasarą, šalies mastu planuojama įtraukti apie 12 tūkst. vaikų ir jaunimo.

Būtent Klaipėdos apskrities viešoji I.Simonaitytės biblioteka ta proga šiemet ir inicijuoja akciją – kūrybines dirbtuvėles „Vasaros skaitytojų teatrėlis“. Jų metu vaikai kartu su aktoriumi S.Jačėnu skaito knygas, žaidžia teatrą, pasakoja ir dainuoja linksmą istoriją, kaip nykštukas Mikutis, pasidirbęs laivą, išsiruošė į kelionę aplink pasaulį.

Istorija, verta šios vasaros dėmesio

„Gavau pakvietimą šiemet dalyvauti bibliotekininkų projekte „Vasara su knyga“. Pagrindinis sumanymas – padėti vaikams atrasti malonumą skaityti, bendrauti ir šiuo džiugesiu pasidalinti su kitais“, – „Šilutės naujienoms“ sakė aktorius S.Jačėnas, beje, Šilutės vaikams jau gerai pažįstamas, nes čia lankosi jau ne pirmą vasarą.

Anot jo, kiekvienoje vietoje, kur jis apsilanko su šiuo projektu, tenka susitikti su skirtingos pasaulėžiūros, amžiaus ir pomėgių vaikais. Tad, savaime, suprantama, tenka daug improvizuoti.

Šių metų vasaros skaitiniams S.Jačėnas neatsitiktinai pasirinko 1988 m. išleistą knygelę vaikams „Atverk langelį“ (autorė Helena Becherova).

„Šioje knygoje slypi didžiulė prasmė, be to, ji labai smagi skaityti ir yra gana vasariška. Knygos pagrindinis veikėjas ieško draugo. Tiesa, iš pat pradžių jam nesiseka, o paskui jis išplaukia į kelionę aplink pasaulį ir suranda draugą. Tad, manau, kad čia ir slypi didžiulė prasmė. Juk iš tiesų mes kiekvienas visą gyvenimą ieškome draugo. Ar gali būti gražesnė vasariška knyga?“, – sako aktorius, linksmai šypsodamasis.

Kaip pavyko praleisti pusdienį su jaunaisiais Šilutės bibliotekos skaitytojais? Anot S.Jačėno, viską pamatė į edukacinio užsiėmimo pristatymą atvykę jų artimieji. Pavyko tikrai puikiai. Skirtingo amžiaus vaikai, iš pradžių skaitę knygelę prie stalo, jos istoriją perkėlė į  bibliotekos kultūrinę Palėpėlę.

„Aš manau, kad pritaikęs teatre naudojamus metodus, padėjau vaikams iš naujo atrasti malonumą skaityti. Knygoje parašytos istorijos vizualizavimas – geras būdas ne tik skaityti sau, bet ir šalia esantiems draugams, mamoms ar tėčiams, kurie ateina pasižiūrėti, ką vaikai paruošė“, – pripažino S.Jačėnas.

Taigi „Vasaros skaitytojų teatrėlis“, aplankęs Klaipėdos, Skuodo, Kretingos, Tauragės bibliotekas, neaplenkė ir Šilutės, o mažieji skaitytojai atrado galimybę pajausti knygos veikėjo istoriją gyvai.

Daugiau nuotraukų „Facebook“ albume.