Aktyvi moteris G. Mikšienė: „Tiesiog džiaugiuosi gyvenimu“

1Giedre Miksiene„Labai myliu gyvenimą, džiaugiuosi gyvenimu, esu realistė ir optimistė, nors tai gal atrodo nesuderinama“, – sako šilutiškė Giedrė Mikšienė.

Atrodo, nesuderinamų dalykų Giedrės gyvenime yra ir daugiau, bet apie juos ji nekalba. Neklausia, kodėl likimas skyrė sunkių išbandymų, blogas mintis veja šalin, o aplinkiniams dovanoja šypsenas ir grožį.

Kiekvienais metais, artėjant Moters dienai kalbiname stiprias moteris. Kalbinti Giedrę yra daugybė priežasčių: ji turi daug pomėgių, šoka linijinius šokius, keliauja, yra neabejinga tiek savo, tiek aplinkos grožiui. Neužčiuopusi verslo gyslelės, savyje ji atrado naują pomėgį – renginių organizavimą ir vedim

Visa tai gimsta iš energijos, kuria moteris spinduliuoja ir dovanoja kitiems.Šeimą sieja aktyvios pramogas

Giedrė su vyru Rūteniu šeimą sukūrė prieš 19 metų. Pirmagimiui sūnui Matui greitai bus 18 metų, o jaunėlei Mėtai – šiemet sukaks 12 metų. Abu jie ypatingi.Giedre Miksiene_5

„Su vyru sukūrėme gražius namus. Mes, nors ir matome pasaulį skirtingai, mėgstame panašius dalykus: daug keliaujame, gyvename aktyviai. Esame smalsūs, mums patinka naujovės“, – pasakoja Giedrė.

Šeima mėgsta vandens pramogas, plaukioja laivu, nardo, bandė buriuoti. Kasmet jie stebi Dakaro ralį, nekantriai laukia tiesioginių transliacijų ir palaiko lietuvius lenktynininkus. Automobilių ir motociklų sportas – bendras Giedrės ir Rūtenio pomėgis.

Dar viena moters aistra – solo latino šokiai. Šiemet vasarį šilutiškė laimėjo pirmąją vietą Lietuvos linijinių šokių federacijos surengtame konkurse. Tai buvo geriausia vos prieš kelias dienas buvusio gimtadienio dovana.

Verslo subtilybių nesuprato

Vieną dieną, smalsumo vedina, Giedrė su pussesere sugalvojo sukurti kitokią parduotuvę, kuri padėtų moterims rasti, tai ko reikia vienoje vietoje. Pasisemti verslo idėjų, paieškoti įdomybių moterys išvažiavo į Airiją ir Vokietiją.

Grįžusios į Šilutę jos atvėrė pirmąjį butiką (išskirtinių drabužių ir aksesuarų parduotuvę) mūsų mieste „Paslaptinga spinta“. Tai buvo įdomus laikas, parduotuvės atidarymas įvyko su drabužių pristatymu ir šou. Moterys taip pat įkūrė siuvyklą, kurioje buvo galima pataisyti rūbus, vėliau ir pasisiūti.

Bendrą verslą sukūrusios pusseserės mezgė sukneles, siuvo drabužius, važiuodavo į parodas ir muges. Iš pradžių joms sekėsi, tačiau vėliau išsiskyrė keliai, pusseserė iškeliavo po pasaulį, o Giedrė liko Šilutėje su „Paslaptinga spinta“.

Ilgainiui keitėsi parduotuvės veidas ir asortimentas. Moteris atvira – tai nebuvo geriausias jos projektas. „Versli, matyt, nesu, verslo subtilybių nesupratau“, – neslepia ji.

Atiduoda daug jausmo

Šiandien Giedrė nuomoja papuošalus ir organizuoja bei veda renginius. Jau keletą metų ji organizuoja kalėdines muges Šilutėje „Kalėdos kartu“, į kurias suvažiuoja prekeiviai iš visos Lietuvos.

Šilutiškiai išgraibstė bilietus į jos organizuotą Naujųjų metų sutikimo renginį su humoristu Justinu Jankevičiumi. Daug džiugių emocijų teikė ir azartiškas Valentino dienos vakaras, kuriame buvo galima išvysti Madagaskaro tarakonų lenktynes, pasiklausyti geros muzikos. Giedrė veda ir privačius renginius – vestuves ar gimtadienio šventes.
Iš savo patirties moteris gali sakyti, kad vakarėlis būna pavykęs, kai patinka 80 proc. šventės dalyvių. Likusiai daliai galbūt nepatiko arba jie nesuprato, bet tai normalu. Giedrė jau seniai išmoko priimti kritiką ir žino, kad visiems šventė patikti negali.

Ruošdamasi šventei ji atiduoda daug jausmo, prieš vesdama renginį pasidomi svečiais ir jubiliatais ar jaunaisiais. Stengiasi, kad visi sulauktų dėmesio, dalyvautų ir patirtų kuo daugiau malonumų vakaro metu.

„Aš jaučiu žmones, o labiausiai tikiu savimi, kad mano idėja įdomi, gera, linksma, stebinanti. Tikiu, kad yra žmonių galvojančių, kaip aš, kad vakarėlis bus nerealus. Tada pavyksta“, – savo sėkmės paslaptį atskleidžia švenčių organizatorė.

Šis darbas ją džiugina labiausiai. Giedrei malonu, kai žmonės ja pasitiki ir leidžia sukurti įsimintinų akimirkų. Šventės vakarą ji tampa tarsi nepažįstamų žmonių šeimos dalimi.

Giedre su_nardymo_irangaTenka pakovoti dėl savo norų

Kyla klausimas, kaip Giedrei pavyksta suderinti visas veiklas, ar užtenka laiko ne tik darbui, bet ir šeimai, poilsiui. Ji, kaip ir visi žmonės, turi 24 valandas per parą ir sako, kad planuojant laiką svarbiausia susidėlioti prioritetus ir išnaudoti jį tikslingai.

„Aš turiu galybes laiko – ir užimto, ir laisvo, retai būnu pavargus ar pikta. Jeigu tokia ir būnu, tai trunka kelias dienas, ne ilgiau. Moku save nuraminti, nukreipti pyktį ir blogas mintis“, – atvirauja ji.

Išskirtinai šeimai Giedrė neskiria papildomo laiko, jų bendravimas vyksta natūraliai, jie jaučia vieni kitus. Yra posakis, kad laiminga šeima, tai laiminga mama, taigi moteris stengiasi nepamiršti ir savo norų bei poreikių.

„Mano šeima man svarbi, kaip ir bet kuriam kitam žmogui, bet aš nepervertinu šeimos, dažnai prisimenu, kad kiekvienas iš mūsų yra atskira asmenybė su savo pasaulio suvokimu. Tai man padeda nepamiršti, ko aš pati noriu, kokios mano svajonės, kas aš esu. Tenka ir pakovoti už savo poreikius“, – neslepia dviejų vaikų mama.

Vieta, kur visa šeima gali susėsti, pabūti kartu yra vakarienės stalas. Skanus mamos ir žmonos pagamintas maistas, tai dėmesys šeimai. Giedrei patinka gaminti, kaip ir gražiai paserviruoti stalą bei maistą lėkštėje.

„Daug gaminu ir mėgstu tai daryti, gaminu visiems, kas tik ką mėgsta. Dažnai valgome žvakių šviesoje. Per šventes padekoruotas stalas ar pamerkta gėlė mūsų šeimoje įprasta, nes tai ir yra dėmesys šeimai. Visa kita – apkabinimai, bučiniai ir mylavimai pliusas prie visko“, – sako ji.

Mėgsta skleisti grožį

Giedrei patinka dekoruoti savo namus, tiek vidų, tiek aplinką. Juk tai vieta, kur ji ilsisi, praleidžia laisvalaikį. Gražiai sutvarkyti ir papuošti namai skleidžia gerą energiją. Tačiau moteris jaučia saiką, nesiplėšo ir nekaltina savęs, jeigu mato, kad kažko nespės padaryti ar sutvarkyti.

Jeigu pavasarį nepasodino kokio augalo prie namo, palieka tai kitiems metams ir dėl to nesuka galvos. Ji sako, kad lauko projektai užtrunka po kelis metus, bet tai jai patinka.

Giedrė neslepia, kad jai patinka rūpintis ir savo pačios išvaizda, eksperimentuoti.