Alergologė pataria: tereikia pakeisti vieną įprotį

Pavasaris kenčiantiems nuo alergijos žiedadulkėms gali virsti tikru iššūkiu – pradeda kamuoti čiaudulys, akių perštėjimas ir niežulys, sloga, nosies užgulimas.

Pixabay.com nuotr.

Alergiją galima valdyti medikamentais, bet ne mažiau svarbi ir drabužių priežiūra – lauke ant drabužių nugula daugybė žiedadulkių, todėl tinkamas skalbimas ir džiovinimas gerokai palengvina alergijos simptomus.

Džiovinimas lauke netinka

Daugelis drabužius džiovina balkonuose ar terasose, tačiau kenčiantys nuo alergijos taip sau daro meškos paslaugą. Geriausia, anot specialistės, rinktis džiovyklę arba skalbyklę su džiovinimo funkcija. „Taip sumažėja tikimybė žiedadulkių alergenus su skalbiniais iš lauko parnešti į namus“, – teigia Vilniaus „Kardiolitos klinikų“ gydytoja alergologė Gintarė Paulikaitė.
Specialistė atkreipia dėmesį ir į skalbimo priemones – netinkamos gali sukelti ūmias alergines reakcijas. Skalbimo metu naudojamos cheminės priemonės, jose esantys kvapikliai, dažikliai, konservantai, įsijautrinusiam žmogui gali sukelti alerginio kontaktinio dermatito simptomus, kuriam būdingi odos uždegimo požymiai – niežėjimas, paraudimas, sausėjimas, bėrimai.

„Pažeidimo vietos paprastai yra ten, kur oda kontaktuoja su alergenu, tad įtariant alergiją skalbimo priemonėms, pirmiausia bėrimai atsiras vietose, kur rūbai liečiasi prie odos. Klaidinga manyti, kad daug metų naudojamos priemonės negali sukelti alergijos – įsijautrinimas cheminėms medžiagoms yra lėtinė alerginė reakcija, vystosi laikui bėgant ir tik esant pakartotiniam kontaktui su alergenu“, – teigia specialistė.

Pirmas žingsnis pasireiškus bet kokiai alergijai – nutraukti kontaktą su alergenu. Alerginio kontaktinio dermatito gydymui ypač svarbi odos priežiūra – drėkinimas, gydomieji kremai. Bet kokiu atveju reikėtų pasikonsultuoti su alergologu, kad šis padėtų tiksliai identifikuoti alergeną ir paskirtų gydymą.

Svarbu atkreipti dėmesį ir į skalbimo temperatūrą bei drabužius džiovinti džiovyklėje ar skalbyklėje su džiovinimo funkcija. Aukštoje temperatūroje alergenų molekulės praranda savo struktūrą, todėl netenka gebėjimo alergizuoti. Reguliarus drabužių ar patalynės skalbimas ir džiovinimas aukštoje temperatūroje gali sumažinti namų dulkių erkėms įsijautrinusiems asmenims pasireiškiančius simptomus.

Jautriausiems – inovatyvios skalbyklės

Kad žmonės, linkę į alergijas, galėtų išvengti alergenų sukeliamų simptomų, inovatyviausius sprendimus nuolat pristato ir technologijų bendrovės. Jos įdiegia tokias funkcijas, kaip drabužių skalbimą garais, audinių valymą neigiamais jonais ar suslėgtu oru.

„Vienas žingsnių, padedančių kovoti su bakterijomis ir alergenais – namuose sumažinti dirgiklių kiekį. Atsižvelgdami į šį poreikį, siūlome įrenginius, kuriuos patvirtino Britų alergijos fondas ir tarptautinė programa „Sensitive Choice“, suteikianti vartotojams galimybę atpažinti produktus ir paslaugas, kurie gali būti naudingi astma ir alergija sergantiems žmonėms“, – sako „Samsung Electronics Baltics“ buitinės technikos ekspertas Vytautas Povilas Jurgaitis.

„Samsung“ savo džiovyklėse, ir skalbyklėse-džiovyklėse įdiegė valymo oro srautu technologiją „AirWash“ – tai būdas drabužius skalbti be vandens ir skalbiklių. Skalbyklės valo drabužius naudodamos tik karštą orą – taip pašalinami nešvarumai, nemalonūs kvapai, mikroskopiniai alergenai, kenksmingos bakterijos ir mikrobai. Karštas oras prasiskverbia į drabužius ir pašalina nešvarumus ir bakterijas. Taigi, po valymo oro srautu jūsų drabužiai bus higieniški ir tinkamai dezinfekuoti.