Jau trečią savaitę, po gaisro Alytuje, atliekų tvarkytojai nebeišveža padangų iš jų surinkimo aikštelių. Padangos laikinai nepriimamos dėl sutrikusios šių atliekų tvarkytojų veiklos.
Gyventojai kviečiami laikinai sandėliuoti naudotas padangas savo patalpose arba naudotis kitomis, apmokamomis padangų surinkimo galimybėmis.
Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras (KRATC) taip pat prašo viso regiono gyventojų nebevežti naudotų padangų į centro didžiųjų atliekų aikšteles. KRATC Šilutės aikštelės Rumšų kaime vadybininkas Giedrius Dragūnas „Šilutės naujienas” informavo, kad lapkričio 12 dieną irgi sustabdė naudotų padangų priėmimą.
Su problema nesusidūrė
Šilutėje, Pramonės gatvėje esančio serviso „Pas Remį” vienas iš savininkų Vilmantas Gudaitis pasakoja, kad su jokiais verslo trukdžiais dėl senų padangų dar nesusidūrė. Tiesa, taip gali būti todėl, kad šiame servise padangos tik permontuojamos, bet jomis neprekiaujama. Ši įmonė bendradarbiauja su uostamiestyje registruota UAB „Dygrida”, kuriai kartą ar du per ketvirtį priduoda visas sukauptas atliekas. Tai ir visos panaudotos detalės, tepalai ir skysčiai, tepalo ir kuro filtrai, panaudoti skudurai, sorbentai, plastikas ir t.t.
Rudeninis padangų keitimo bumas, pasak V. Gudaičio, jau praūžė, dabar šios paslaugos prireikia vos keliems Šilutės vairuotojams per dieną.
Naudotos iškeliauja tiekėjams ir ūkininkams
Dar vienos Pramonės gatvėje esančios, padangų prekyba ir montavimu užsiimančios UAB „Keridava” direktorius Kęstutis Valančius padangų surinkimo sustabdymo irgi per daug nesureikšmina. Jis sako, kad bendrovė kaip dirbo, taip dirbs ir toliau. „Keridava” surenka naudotas padangas iš tų klientų, kurie perka padangas čia, ir visas surinktas atiduoda tokių prekių tiekėjams. K. Valančius tikisi, kad tiekėjai tokios tvarkos nesulaužys ir servisas neapsikraus nereikalingomis atliekomis.
Visus klientus, kurie į servisą atsiveža parduotuvėse pirktas padangas, jis ragina senąsias vežti ten, kur pirko naujas. Tai yra įstatymų numatyta teisė ir ja reikia naudotis.
Pakalbinę kelių kitų autoservisų darbuotojus išgirdome, jog jų surinktas nusidėvėjusias padangas dažnai išsiveža ūkininkai, kartais jų laukdami net eilėse. Aiškėja, kad jie tokiomis padangomis pridengia siloso duobes ir kitus žemės ūkio produkcijos kaupus.
G. Dragūno teigimu, KRATC Šilutės aikštelėje padangos priimamos tik iš gyventojų. Vienas asmuo per metus neatlygintinai gali priduoti 5 automobilines padangas. Taip jų kasmet iš gyventojų surenkama apie 20 – 30 tonų.
Pagal galiojančius teisės aktus KRATC aikštelėse leidžiama laikyti ribotą naudotų padangų kiekį. Šiuo metu leistinas limitas išnaudotas, todėl iki atskiro pranešimo KRATC padangų nepriims.
G. Dragūnas mano, kad padangų surinkimo iš gyventojų trukdžiai yra laikini. Todėl jis prašo nebenaudojamas padangas pasilaikyti namuose, kol bus atnaujintas jų surinkimas.
Ragina atiduoti pardavėjams ir paslaugų teikėjams
Šilutės savivaldybės Viešųjų paslaugų skyriaus vedėjas Remigijus Rimkus sako, kad jeigu naudotų padangų surinkimas KRATC aikštelėse bus stabdomas ilgiau, gali padaugėti žmonių, norinčių jas palikti prie atliekų konteinerių. Savivaldybės administracija nuolat organizuoja tokių padangų surinkimą ir todėl patiria nuostolių. R. Rimkus primena, kad taip atsikratyti naudotomis padangomis neleistina. Pagal Lietuvoje galiojančius įstatymus, už kiekvieną neleistinoje vietoje išmestą padangą gali tekti sumokėti baudą nuo 30 iki 90 eurų, o už aplinkai padarytą žalą dar papildomai atlyginti 44 eurus.
R. Rimkus ragina žmones, kurie neturi kur šiek tiek palaikyti naudotas padangas, atiduoti jas pardavėjams. Visi padangų pardavėjai, tarp jų ir prekybos centrai, privalo iš vartotojo nemokamai priimti padangų atliekas, jeigu jos skirtos to paties tipo transporto priemonei ir jeigu jų atiduodama tiek, kiek perkama. Be to jis primena, kad keičiant padangas automobilių remonto įmonėse jas turi priimti paslaugos teikėjas.
Rašyti atsakymą