Birželio 2-oji diena Švėkšnoje buvo amatų, darbų ir pramogų diena. Renginys „Amatų diena“ buvo tarsi gyvas muziejus, kuriame visi dalyviai lankė amatininkų dirbtuves, dirbo su amatininkų įrankiais, susipažino su kūrybiniu procesu.
Šilutiškis amatininkas Julius Katauskas, atgaivinęs ir įvaldęs raugo keramikos metodą, Švėkšnos parke buvo pasiruošęs supažindinti su puodų žiedimo technika. Susirinkusieji ne tik stebėjo, kaip jo rankose gimsta meno bei buities dirbiniai, bet ir patys išbandė, kaip nelengva pasigaminti proporcingą puodelį.
Kryždirbystės amato niekada nebuvo mokoma mokyklose – šiuos meno kūrinius kuria savamoksliai. Vienas toks yra Vytautas Bliūdžius, kuris, prisilietęs prie medžio, kuria vertingiausią lietuvių meno palikimą. Proceso paslaptis jis perduoda tik žodžiu, ir tik praktiškai. Švėkšnos „Saulės” gimnazijos mokiniai ir mokytojai taip pat į rankas paėmė kaltus ir bandė skaptuoti.
Visą renginį apjuosė D.Šneideraitienės nupinti Joninių vainikai, dalyvius pamalonino žemaitiška sriuba – cibulynė, kurią su didžiule meile ir geriausiomis emocijomis gamino Tradicinių amatų centro Švėkšnoje darbuotojos – N.Birbalienė ir V.Binkulienė. Ši šaltsriubė padėdavo atgauti jėgas po sunkių darbų karštą vasaros dieną.
Na, o pailsėję ir atsigavę dar suspėjome apdovanoti konkurso „Prosenelių, senelių amatai – gyvi dar šiandien” laimėtoją K.Riterytę, kuri pasidalijo savo šeimos puoselėjamu amatu – advento vainikų gamyba.
Renginys „Amatų diena” tampa Švėkšnos miestelio tradicija, kuria labai didžiuojamės ir norime ją puoselėti, plėtoti ir garsinti. Tikimės, kad Tradicinių amatų centras Švėkšnoje šio renginio pagalba pritrauks dar daugiau tradicinius amatus puoselėjančių amatininkų, svečių, kuriems tai įdomu, ir žinoma, sudomins jaunąją kartą tęsti senąsias tradicijas.
Rašyti atsakymą