Andriaus Varno suburtas buriuotojų klubas jubiliejų paminėjo jachtų paradu

jachtu klubas laivai minijojeIr vėl per Minijos žiotis į Atmatą link Kuršių marių nutįso grakščių spalvotų ir baltaburių laivų paradas. Ir vėl vaizdas, žvelgiant į 21 laivo flotilę, putotų bangų daužomą, iš viršaus, įkopus į Uostadvario švyturį – puikus. Paradą veda legendinė „Ragainė II“, klubo „Marių burės“ lyderio Andriaus Varno jachta, su kuria jis prieš keletą metų apiplaukė pasaulį.

Klubas „Marių burės“, prieš 20 metų įkurtas Minijos kaime ir turėjęs 18 narių, dabar – dvigubai didesnis. Prieš 10 metų būtent šio klubo pastangomis ir kukliu Šilutės savivaldybės administracijos palaikymu bei gavus europinę 345 tūkst. litų paramą, dešiniajame Minijos krante iškilo pirmoji šiuolaikiška jachtų prieplauka.  Joje buvo švartuojami pirmieji laivai.

 

Ir tada, ir dabar A.Varnas ir jo bendraminčiai gali didžiuotis – ši statyba Nemuno deltos regioninio parko teritorijoje buvo ekonomiška ir ekologiška, o prieplauka tapo poilsiautojų mėgiamu traukos tašku.

„Norėjau parodyti, ir man pavyko, kad prie vandens kelių nesudėtinga ir nebrangu įrengti patogias prieplaukas, pakelti buriuotojų ir keliautojų aptarnavimo kultūrą, garsinti šį kraštą“, – džiaugiasi klubo lyderis A.Varnas, minėdamas su bendraminčiais dvigubą jubiliejų.
jachtu klubo jubiliejus paradas
Jį per pečius apkabino ir sakė pagarbos žodžius Šilutės savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis, prieš šešetą metų taip pat tapęs šio klubo nariu. Tarp sveikintojų buvo ir Savivaldybės tarybos narys, Nemuno deltos regioninio parko direktorius Vaidas Pavilonis, ir, žinoma, buriuotojų gildijos atstovai iš artimų ir tolimų kraštų.

Šventinę dieną daug laivų, praplaukdami Minija pro šventiškam sambūriui susirinkusias 22 jachtų įgulas, garsiniais signalais jiems atidavė pagarbą. O nuo motorlaivio „Perloja“ denio visas būrys žinomų Kintų miestelio gyventojų praplaukdami šaukė garsius ir šiltus linkėjimus sėkmės ir gero vėjo Andriui ir visiems klubo nariams.

„Šiandien mūsų klube jau gali švartuotis dvigubai daugiau laivų nei prieš dešimt metų, džiaugiamės baigę statyti elingą ir sambūriams skirtą pastatą. Dabar jame –  tik fotonuotraukų paroda iš mano su dukra kelionių po pasaulį, su laiku įsirengsime, bus jauku“, – sako A.Varnas.

Minijos jachtų prieplauka, pirmasis europinis objektas Šilutės rajone, buvo ir liko vienintelis, kurio statybų sąmata nebuvo išpūsta, betono plynėmis teritorija aplink jį nebuvo užklota. 22 vietų prieplauka su namu, slipu, mašinų stovėjimo aikšte iš viso 2004 metais kainavo apie pusę milijono litų.

jachtu klubo jubiliejus varnas seputisO Šilutės mažųjų laivų uostas, po kelerių metų pastatytas, buvo penkis kartus talpesnis ir kainavo apie 14 mln. litų. Nes negailėta betono, kuriuo užklotos dykvietes aplink. Jos dabar stovi tuščios.

Dvigubo jubiliejaus – buriuotojų klubo „Marių burės“ įkūrimo 20 ir prieplaukos atidarymo 10 metų – minėjimas ant Minijos kranto tęsėsi klausantis koncerto, verdant žuvienę, dalijantis įspūdžiais iš kelionių jūromis ir vandenynais.

A.Varnas su žmona Virginija dar šį rudenį savo „Ragaine II“ mėnesiui ketina išplaukti į Kanarų salas. „Gyvenimas gražus, juo reikia spėti pasidžiaugti“, – sako.

Beje, šeštadienį prie Uostadvario švyturio iš Klaipėdos sulėkę 17 komandų, dalyvaujančių švyturių ralyje, pasidžiaugė netikėtu reginiu – link Kuršių marių nuo Minijos žiočių judančiu jachtų paradu. Panašus laivų paradas buvo tik pavasarį, jį tada rengė Nemuno deltos regioninis parkas.

Užkalbintos valstybės tarnautojos iš Gargždų sakė įspūdžiais likusios labai patenkintos.

Daugiau nuotraukų „Šilutės naujienų“ Facebook albume!