Ansamblis „Lietuva“ pristato miuziklą „Devynbėdžiai“

devynbedziai scenaŠį rudenį valstybinis dainų ir šokių ansamblis „Lietuva“ kviečia visus savo žiūrovus į ypatingą sezono premjerą – Giedriaus Kuprevičiaus ir Kazio Sajos miuziklą „DEVYNBĖDŽIAI“.

Spektaklis bus rodomas lapkričio 13 d. (ketvirtadienį) Šilutės kultūros centre.

Tikras lietuviško siurrealizmo šedevras. Būtent taip apibūdinama muzikinė alegorinė pasaka „Devynbėdžiai“, kurią mūsų literatūros klasikas K.Saja sukūrė dar 1974 m., tačiau scenoje ji buvo statyta vos vieną kartą!
Ansamblis „Lietuva“ jau seniai brandino idėją suteikti spektakliui naują gyvenimą ir pagaliau šiemet „Devynbėdžiai“ vėl žengia į sceną ir žiūrovų širdis.

Miuziklui sukurta originali scenografija, įspūdingos vaizdo projekcijos bei kostiumai, atspindintys XIX amžiaus lietuviško kaimo dvasią. Projekte dalyvauja žinomi Lietuvos dainininkai ir aktoriai, o taip pat visas „Lietuvos“ ansamblis pilna sudėtimi – scenoje matysite daugiau kaip 70 profesionalių dainininkų, šokėjų ir liaudies instrumentų orkestro muzikantų.

Ties nauju spektaklio pastatymu abu kūrinio autoriai, mūsų muzikos ir literatūros grandai, dirbo daugiau nei metus – šiemet savo 70-metį minintis kompozitorius Giedrius Kuprevičius papildė spektaklį naujais muzikiniais fragmentais, o rašytojas ir dramaturgas Kazys Saja pakoregavo libretą ir praturtino jį dar nematytais epizodais. Tad šis pastatymas bus visiškai kitoks nei prieš keturis dešimtmečius – naujieji „Devynbėdžiai“ bus dainingi ir jausmingi, juokingi ir graudūs, santūrūs ir dramatiški, kupini alegorijų ir kaip niekada aktualūs.

Miuziklo veiksmas vyksta giriomis apaugusiame ir baravykais kvepiančiame gūdžiame Devynbėdžių kaimelyje, kur gyvena sumanūs, nagingi ir patys laimingiausi žmonės pasaulyje. Bet kartą į jų kaimą užsuka nekviesti svečiai iš užjūrio ir nuo tada ramiam Devynbėdžių gyvenimui pradeda diriguoti ne kas kitas, o galingas veislinis bulius Klemensas…

Žiūrovus nustebins ne tik nenuspėjami ir mistiniai siužeto vingiai, bet ir patys keisčiausi personažai – vieniša priklydėlė Boba Vienaakė, talentingas muzikantas Skalnas, degutininkas Aleliumas, apsukrusis pirklys Kankalis, svetimšalis Rudabarzdis, valdžios žmogus Aukštakepuris ir dar daugybė kitų neeilinių veikėjų…

Ateikite ir patys viską pamatysite, KVIEČIAME Į PREMJERĄ!

Spektaklio „Devynbėdžiai“ kūrybinė grupė: kompozitorius – Giedrius Kuprevičius, libreto autorius – Kazys Saja, režisierius – Nerijus Petrokas, scenografija – Sergėjus Bocullo, kostiumų dailininkė – Daiva Petrulytė, choreografija – Alfredas Kondratavičius, vaizdo projekcijų autorė – Vesta Obolevičiūtė, orkestro dirigentai – Egidijus Kaveckas ir Vytautas Lukočius, projekto meno vadovas – Giedrius Svilainis.

Kviestiniai solistai: Skalnas – Egidijus Bavikinas / Deividas Norvilas – Deivis, Aleliumas – Jokūbas Bareikis / Liudas Mikalauskas, Daunoras – Artūras Varnas / Ramūnas Urbietis, Aukštakepuris, Rudabarzdis – Gediminas Girdvainis / Valerijus Jevsejevas … ir kiti atlikėjai.

Spektaklis vyks:

lapkričio 13 d. (ketvirtadienį) 18 val. Šilutės kultūros centre.
Bilietų kainos: 20 Lt (5,79 Eur), 25 Lt (7,24 Eur), 30 Lt (8,69 Eur).
Bilietai parduodami kultūros centrų kasose ir www.bilietupasaulis.lt
Daugiau informacijos – www.ansamblis-lietuva.lt