Ant nosies balandis, šilutiškiai medelių ir gėlių jau suka į turgų

Šilutės turguje įvairių veislių medelių prekybininkų vos keli. Tačiau norintys jų įsigyti žmonės stoja į eiles.

Kretingos Petravičių medelyno atstovai į Šilutę atvežė įvairių obelaičių veislių.

Artėjant balandžio mėnesiui prekybininkai skatina neprarasti progos ir įsigyti medelių, kol dar yra tinkamas metas juos sodinti.

Šeštadienio rytą pamariškiai plūsta į turgų. Dauguma kalbintųjų sako, kad atvyko apsipirkti urmu, nes nežino kokie dar sugriežtinimai bus nustatyti dėl koronaviruso, tad praleisti progos įsigyti medelių ar kitų augalų sodui nenori.

Gėlių daigus vežančią šilutiškę Aldoną praeiviai stabdė dar
pakeliui į turgų.

Iš Kretingos Petravičių medelyno atvykusi prekybininkė Onutė sako, kad karantino sugriežtinimų nebijo, nes sklandžiai prekiauja ir iš namų. Petravičių šeimos medelynui jau keliasdešimt metų, tad obelų veislių pirkėjams gali pasiūlyti daugiau nei 40.

„Medelius reikia sodinti kuo ankščiau, kol neprasidėjo vegetacija“, – primena Onutė.
Šalia Onutės pirmą kartą šiemet į Šilutės turgų iš Žagarės sodų medelyno atvykęs Alvydas irgi antrina, kad balandis – sodinimo metas. „Sodinti medelius galima visą balandį, tad manau kas norės – spės įsigyti, net jei ir turgavietes uždarytų“, – sakė Alvydas.

Be šių dviejų prekybininkų iš medelynų turguje sutinkame ir garbaus amžiaus senoles, kurios pardavinėja įvairius vaismedžius ir augalus. Šilutiškė Aldona dar važiuodama dviračiu į turgų buvo sustabdyta žmonių, kurie norėjo įsigyti sodui krokų. „Karantino metu sodai pas visų bus gražiausi. Visi nori įsigyti gėlių, medelių, tad atšilus orams žmonės turės veiklos“, – sakė senolė.

Korespondentė, interneto svetainės administratorė.