Ant penkiaaukščio stogo – mirtinai girtas savižudis

Gerą valandą ant stogo krašto balansavusiam Dmitrijui gelbėtojai turėjo atnešti ir parūkyti. / Sigito Grinčinaičio nuotrauka.Ant penkiaaukščio stogo kabaruojantis žmogus – nekasdienis įvykis net ir visko mačiusiems ugniagesių gelbėtojams bei policininkams. Būtent taip dar profesinės šventės minėti nebaigusius policininkus ir jų kolegas gelbėtojus penktadienio vidurdienį pasveikino, o tiksliau – į darbą iškvietė šilutiškis Dmitrijus Š.

Užsiropštęs ant Kęstučio gatvės penkiaaukščio stogo vyras rėkė, kad tuoj tuoj nušoks, mat gyvenimas esąs blogas, draugė palikusi, o motina pusamžiui vyrui valgyti neverdanti ir dar į savo namus neįleidžianti…

Vėliau nelaimėlio kraujyje rasta kone mirtina dozė – 5,24 promilės – alkoholio.

Laukė gaisrininkų, policijos ir greitosios

Šis neišsiblaivančio 38-erių metų savanorio savižudžio akibrokštas Šilutės specialiosioms tarnyboms toli gražu nebe pirmas. Jis prieš kelerius metus kelis kartus yra grasinęs nušokti nuo seno katilinės kamino bei gretimos Liepų gatvės daugiabučio stogo.

Jau trečiąjį savo viešą „pasirodymą“ visuomenei Dmitrijus Š. šį kartą surengė todėl, kad tame penkiaaukštyje gyvenanti jo motina girto neįleido į savo namus.

Vyras tol sėdėjo ant stogo atbrailos, kol daugiabučio kieme pasirodė policijos, greitosios medikų ir gaisrininkų automobiliai. Jis ir juos įspėjo, jog šoks žemyn, jei bent vienas pakils ant stogo. Matyt, bandydamas įrodyti, jog nejuokauja, pavojingai atsisėdo ant stogo krašto ir nuleido žemyn kojas.

Ekstremalus įvykis Kęstučio gatvėje sutraukė nemažai žiūrovų. Žmonės net telefonais filmavo, kaip pareigūnai gelbėjo nušokti nuo stogo grasinusį savižudį. / Sigito Grinčinaičio nuotrauka.Išvežtas į policiją

Ant stogo lipo Šilutės PGT pamainos vadas Evaldas Bilevičius ir jo kolega ugniagesys gelbėtojas Virginijus Ivonas, jiems talkino policijos pareigūnai Renaldas Ivaščenka ir Artūras Mažutis.

Beje, E.Bilevičiui Dmitrijus turėtų būti ypač dėkingas, mat pamainos vadas jo gyvybę gelbsti jau antrą kartą. E.Bilevičius jau kartą kėlė jį ir iš neveikiančios katilinės kamino aukštybių, kur šis buvo užsikoręs prieš beveik 10-metį. Tuomet, anot gelbėtojo, buvo sunkiau, mat gelbėjimo tarnyba neturėjo tokio aukščio keltuvo. Jį teko išsikviesti iš Klaipėdos.

„Šį kartą Dmitrijus sunkiai pasidavė įkalbamas, tikino „šoksiu ir baigta, nes gyvenimas blogas, viskas blogai, draugė paliko, o mama į namus neįleido“, – įspūdžius pasakojo pamainos vadas.

Nusižudyti grasinęs vyras ant stogo atbrailos buvo įsitaisęs labai rizikingai: atsisėdęs ant nuožulnios briaunos viena ranka laikėsi už krašto. Jis draudė bet kam artintis, nesileido į derybas, pyko, kai pamatė, jog prie jo kyla gelbėtojų tiesiamos kopėčios.

Vis dėlto patyręs gelbėtojas E.Bilevičius, ramiai kalbėdamas, artinosi prie Dmitrijaus. Suskubo išpildyti jo norą – parūpino cigarečių. Kai aprimęs vyras ėmė rūkyti, jam nepastebimai iš už nugaros prisiartino kitas pareigūnas ir akimirksniu čiupo savižudį už pakarpos.

Gelbėtojai užvilko Dmitrijų nuo atbrailos ant stogo plokštumos ir nuvedė žemyn tais pačiais laiptinės laiptais, kuriais jis užlipo.

Savižudžiui greitosios medikų pagalbos neprireikė. Jį į savo automobilį nusivedė policininkai. Komisariate patikrintas jo girtumas – alkotesteris parodė, kad Dmirtijaus kraujyje yra net 5,24 promilės alkoholio. Išblaivintas komisariate jis išleistas namo.

Sigito Grinčinaičio nuotrauka.Sigito Grinčinaičio nuotrauka.E.Bilevičius ir R.Ivaččenko saugiai nuvedė girtą vyriškį nuo stogo. / Sigito Grinčinaičio nuotr.

Motiną terorizuoja nuolat

Prieš 3 metus gelbėtojai šį vyrą naktį nukėlė nuo vieno daugiabučio stogo gretimoje Liepų gatvėje.

„Jis nuolat mane terorizuoja, nežinau, ką daryti, – po laimingai pasibaigusio sūnaus ketinimo nusižudyti skundėsi Dmitrijaus motina. Moteris neslepia, kad sūnus ne kartą buvo gydytas Švėkšnos psichiatrijos ligoninėje, bet grįžęs kaskart pasuka ankstesniu gyvenimo keliu.

„Etatiniu savižudžiu“ vadinamam šilutiškiui surašytas protokolas, jam teks atsakyti už girto pasirodymą viešoje vietoje.

***

Psichologinės pagalbos telefonai (skambučiai šiais telefonais yra nemokami)

Psichologinės pagalbos tarnyba

Telefono numeris

Darbo laikas

„Jaunimo linija“ www.jaunimolinija.lt
Pagalbą teikia savanoriai

8-800 28888

Visą parą

„Vaikų linija“ www.vaikulinija.lt
Pagalbą teikia savanoriai

116 111

Kasdien 11.00-21.00

„Vilties linija“, psichologinė pagalba suaugusiems www.kpsc.lt
Pagalbą teikia savanoriai ir psichikos sveikatos profesionalai

116 123

Visą parą

„Pagalbos moterims linija“
Pagalbą teikia savanoriai ir psichikos sveikatos profesionalai

8-800 66366

I-V 10.00-21.00

„Linija Doverija“ (pagalba teikiama rusų kalba)

8-800 77277

I-V 16.00-20.00

 

Psichologinė pagalba internetu

„Jaunimo linija” pagalba raštu
http://www.jaunimolinija.lt/internetas
Pagalba jaunimui

Į laiškus atsako „Jaunimo linijos” savanoriai

Atsako per 3 dienas

„Klausučio šalis”
http://www.vaikulinija.lt
Pagalba vaikams

Į laiškus atsako savanoriai

Atsako per 2 dienas

„Vilties linija”
http://paklausk.kpsc.lt
Pagalba suaugusiems

Į laiškus atsako Klaipėdos psichikos sveikatos centro specialistai

Atsako per 3 dienas

„Pagalbos moterims linija”

rašyti el. paštu pagalba@moteriai.lt, pagalba@moteriai.lt

Atsako per 3 dienas

 

Krizių įveikimo centre (Rasų g. 20, Vilnius; www.krizesiveikimas.lt) teikiama nemokama pagalba kiekvieną darbo dieną nuo 16 iki 20 val. Tuo metu galima ateiti pas budintį psichologą arba skambinti jam telefonu – 8-640 51555.

Vilniaus universiteto vaikų ligoninės filialo Vaiko raidos centro Vaikų ir paauglių krizių intervencijos skyrius (Vytauto g.15, Vilnius). Pagalba teikiama visą parą, čia gali teikiama trumpalaikė kompleksinė pagalba vaikams, patyrusiems psichologinę, fizinę ar seksualinę prievartą, išgyvenantiems bendraamžių patyčias, galvojantiems apie savižudybę.

Telefonas – 8 (5) 2757564.

Taip pat nemokamos psichologinės pagalbos galima kreiptis į savo polikliniką arba psichikos sveikatos centrą.

Daugiau informacijos apie socialines ir psichologines paslaugas teikiančias organizacijas galima rasti „Socialinės informacijos banke“ Jaunimo psichologinės paramos centro internetiniame puslapyje www.jppc.lt