Antivakserių Šilutėje mažėja, vakcinavimo centre paskiepyta šimtai pamariškių

Šilutėje pradėjo veikti vakcinavimo centras. Kol kas centre skiepijama tik „Pfizer“ vakcina, tačiau gavus daugiau vakcinų žmonės galės rinktis.

Trečiadienį buvo paskiepyti 55 abiturientai ir 161 mokytojas. Ketvirtadieniui užsiregistravusių buvo 198 šilutiškiai – mokytojai, abiturientai, senjorai, policijos pareigūnai ir priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos darbuotojai. Balandžio 14 d. duomenimis, penktadieniui kol kas buvo užsiregistravę apie 130 senjorų.

Trečiadienį, kai duris pravėrė vakcinavimo centras atvykę šilutiškiai buvo nusiteikę geranoriškai. Anot kalbintųjų, vakcinavimo organizavimas sklandus ir jie džiaugiasi turėdami galimybę pasiskiepyti.

Darbas vyko sklandžiai

Į vakcinavimo centrą nuvykome vos jam pravėrus duris. Vydūno gimnazijos sporto salėje, kur ir įrengtas centras, įrengtos trys vakcinacijai skirtos kabinos. Trečiadienį čia buvo paskiepyta 216 žmonių: abiturientų ir mokytojų.

Vakcinavimo centro darbą organizavo rajono savivaldybė, Pirminės sveikatos priežiūros centras (PSPC), Visuomenės sveikatos biuras. Pasak PSPC direktorės Linos Stanišauskienės, trečiadienį visi užsiregistravę pamariškiai atvyko laiku ir nė vienas neatšaukė registracijos. Nutarta, kad žmogui atšaukus vizitą iškart būtų skambinama kitam asmeniui, esančiam prioritetinėje grupėje, kad nebūtų prarasta nė viena vakcinos dozė.

„Manau, centrą atidarėme pačiu laiku. Pradžioje skiepijome pirminės sveikatos priežiūros centro poliklinikoje, skiepijome mokytojus mokyklose. O dabar, kai jau prasideda masinis vakcinavimas, mes neatsiliekame nuo visos šalies skiepijimo vidurkio“, – pasakojo L. Stanišauskienė.

Mokytojos rinkosi informaciją

Pasak medikų rekomendacijų, po vakcinacijos žmonės turi pasėdėti bent 10 minučių netoli medikų, nes būta atvejų, kai paskiepytieji iš jaudulio ar skausmo prarandą sąmonę ar pasirodo kiti šalutiniai poveikiai. Tad pasidomėjome, kaip jaučiasi jau paskiepyti šilutiškiai?

Mokytoja Daiva pasakojo, kad skiepijosi labai noriai ir laukė galimybės pasiskiepyti būtent „Pfizer“ vakcina, nors Lietuvoje prasidėjus vakcinacijai turėjo ir abejonių.

„Prieš skiepą daug skaičiau ir domėjausi. Susirinkusi informaciją pasirinkau „Pfizer“ vakciną ir po skiepo kol kas jaučiuosi puikiai“, – sakė mokytoja.

Kartu atėjusi Daivos kolegė Ala taip pat sakė, kad stebėjo visą vakcinavimo situaciją šalyje. Tad paskelbus apie naujajame vakcinavimo centre vykstantį mokytojų skiepijimą nedvejojo ir atvyko.

Nori grįžti prie įprasto gyvenimo

Kalbintos pedagogės girdėjo apie Vyriausybės svarstymą pratęsti laiką tarp pirmosios ir antrosios vakcinos dozių. Daiva sakė, kad tokiam sprendimui nepritartų, nes jei po trijų savaičių ji nebus paskiepyta antrą kartą, privalės ir toliau kas 10 dienų atlikti COVID – 19 testą. „Norėtųsi kad laikas, kai reikia testuotis pasibaigtų kuo greičiau“, – sakė ji.

Šalia sėdinti mokytoja Julita taip pat norėjo skiepytis būtent „Pfizer“ vakcina, nes nemažai neigiamų atsiliepimų buvo girdėjusi apie „AstraZeneca“ vakciną. „Norėjosi pasiskiepyti vien tam, kad greičiau visi galėtume grįžti prie įprasto gyvenimo, tad džiaugiuosi tai padariusi“, – sakė Julita.

Pasiskiepijusi Šilutės socialinių paslaugų centro darbuotoja baimės nejautė visai, nes jau buvo stojusi akistaton su virusu. „Su virusu jau buvau susidūrusi. Vakcina tikrai nesukels tokių pojūčių kaip virusas, tad nėra ko bijoti. Skiepijasi ir senjorai, tai ko mums dabar baimintis“, – svarstė moteris.

Dėmesys kiekvienam pacientui

PSPC slaugos administratorė Daiva Žalgevičienė sakė, kad atvykstantys šilutiškiai labai džiaugiasi gaudami skiepą.

„Gauname daug skambučių. Norėtųsi registruoti visus norinčius, tačiau reikia sulaukti daugiau vakcinų. Mūsų centro komanda pasiryžusi skirti daug jėgų tam, kad sklandžiai įvyktų ir masinė vakcinacija“, – pasakojo D. Žalgevičienė.

Slaugos administratorė džiaugėsi visos komandos darbu, nes nė viena slaugytoja nesiskundė dideliu darbo krūviu ir kiekvienam pacientui buvo dėmesingos.

Svarbu laikytis instrukcijų

Visuomenės sveikatos biuro direktorė Kristina Surplė sakė mananti, kad vakcinacijos centras atidarytas pačiu laiku, kai jau gaunama pakankamai vakcinų. Direktorė tikisi, kad greita ir sklandi vakcinacija padės išvengti trečiosios koronaviruso bangos.

„Tikiuosi, kad nebus trečiosios bangos Šilutėje. Mūsų miestas dabar yra labai gražioje pozicijoje ir mūsų šilutiškių vienintelė viltis – išsigelbėti nuo trečiosios bangos. Kuo daugiau ir greičiau skiepysime, tuo mažesnė tikimybė, kad susirgimų banga nuo Vilniaus pusės užlies ir mus“, – mano K. Surplė.

Nors Vyriausybė stengiasi vakcinavimo procesą pagreitinti ir antrąją vakcinos dozę nukelti į vėlesnį laiką, K. Surplė mano, kad tai būtų klaida. Pasak jos, Vyriausybės svarstomas sprendimas neatitinka skiepijimo vakcina instrukcijų.

„Vartodami kiekvieną vaistą mes vadovaujamės instrukcijomis ir sveiku protu. Nesuprantu kaip gali būti toks rimtas medikamentas vartojamas ne pagal instrukciją. Vienareikšmiškai manau, jeigu Vaistų kontrolės departamentas sako, kad reikia vadovautis instrukcija, mes privalome ja vadovautis. Tikiuosi, kad Vyriausybė taip pat į tai atsižvelgs“, – sakė K. Surplė.

Savivaldybės gydytoja Gintarė Tamašauskienė taip pat mano, kad nukėlimas tik pablogintų situaciją. Tačiau pasak jos, reikia džiaugtis tuo, kad dabar galime sklandžiai skiepyti daugiau žmonių, o paskiepytųjų skaičiais galėsime džiaugtis po vakcinacijos.
Šilutės rajone kol kas paskiepyta vos 16 proc. gyventojų.

 

Korespondentė, interneto svetainės administratorė.