Po renovacijos darbų, trukusių maždaug metus, naujam gyvenimui prikeltas buvęs avarinės būklės namas Kintų centre, Kuršių g. 32.
Šis 1963 metais pastatytas aštuonbutis iki šiol bjaurojo vieno iš turistų lankomiausio Pamario miestelio veidą ir kėlė didžiulę grėsmę gyventojams, nes stogas buvo kiauras, įlinkęs, lubos viršutiniuose butuose galėjo bet kada įlūžti.
Anot daugiabutį administruojančios UAB „Šilutės būstas“ vadybininko Albino Zdanavičiaus, prasidėjus renovacijos darbams būta visko: ir priekaištų, ir nuogąstavimų. Tačiau jau nebuvo laiko laukti, namą skubiai reikėjo tvarkyti.
Namą administruojanti bendrovė iš pradžių net buvo apsisprendusi namą gelbėti net nelaukdama Europos Sąjungos finansinės paramos, nes tuomet, kai buvo pradėti ruošti dokumentai dėl avarinės būklės aštuonbučio renovacijos pagal Daugiabučių namų renovavimo programą, dar nebuvo numatyta Europos Sąjungos parama necentralizuoto šildymo namų atnaujinimui. Tačiau Vyriausybė priėmė pataisas ir galiausiai buvo leista vykdyti ir necentralizuoto šildymo daugiabučių renovaciją pagal Sanglaudos skatinimo veiksmų programą iš 2007-2013 metų ES finansinės paramos laikotarpio.
Būtent Kintų aštuonbutis yra vienas pirmųjų rajone, kuriam, kaip neturinčiam centralizuoto šildymo, atlikta renovacija.
Reikėjo skubiai renovuoti
Dar 2011 metais „Šilutės būstas“ ėmė rūpintis, kad yrantis kintiškių namas, esantis Kuršių g. 32, būtų kuo skubiau renovuojamas. Nekeista, kad tokios būklės name iš aštuonių butų apgyvendinti buvo tik trys. Kitų butų šeimininkai jau seniau buvo apleidę griūvančius namus ir įsikūrę kitur.
Didžiulės pagalbos ir palaikymo UAB „Šilutės būstas“ sulaukė iš Kintų seniūno Antano Kliženčio, kuris padėjo surasti paliktų butų šeimininkus, išsibarsčiusius po visą Lietuvą, ir sukviesti juos į susirinkimą pasitarti dėl namo ateities.
„Net nesitikėdami gauti paramos iš Daugiabučių namų renovavimo programos, paskaičiavome, kiek kainuos stogo pakeitimas, nes būtent jis buvo labiausiai apgailėtinas, taip pat numatėme sienų ir pamatų šiltinimo darbus“, – „Šilutės naujienoms“ sakė UAB „Šilutės būstas“ direktorius Aleksas Kvederis.
Renovacijos procesą pagreitino žinia, kad ir tie daugiabučiai, kurie neturi centralizuoto šildymo, gali pretenduoti į renovacijos finansinę paramą iš ES fondų.
Parengęs reikiamus dokumentus, namo administratorius ėmėsi renovacijos, kurią tiesiogiai galima pavadinti gyventojų gelbėjimu.
Kuršių g. 32 daugiabučio renovacijos darbai, prasidėję pernai, baigti šį rudenį. Renovacijos darbus atliko konkursą laimėjusi statybų bendrovė UAB „Toluta“. Bendra rangos darbų, projektavimo parengimo ir pirkimo sutarties suma siekia maždaug 118 tūkst. 340 eurų (408 600 Lt).
Pirmiausia buvo imtasi tvarkyti avarinės būklės namo skardinį stogą su kaminais, atliktas kapitalinis perdangos šiltinimas, taip pat apšiltintos sienos, pakeisti langai, kurie dar buvo likę seni, sutvarkyti bei apšiltinti namo pamatai, prie lauko durų įrengtas naujas stogelis, laiptinėje išvedžiota elektros instaliacija ir pritaikyta bendrojo naudojimo poreikiams.
Šiandien, žvelgiant į prisikėlusį Kuršių g. 32 daugiabutį, akivaizdu, kad pakilo ir butų vertė. „Šilutės būsto“ direktorius A.Kvederis jau girdėjo, kad kitur gyvenantys Kuršių g. 32 namo butų savininkai jau ėmėsi tvarkyti savo paliktus butus. Kai kurie šeimininkai žada sugrįžti čia gyventi, kiti galbūt butus parduos.
Džiugina naujas vaizdas
„Šilutės naujienų“ kalbinta Kuršių g. 32 namo, vieno iš butų šeimininkė Izabelė Budrikaitė (66 m.) pripažino, jog džiaugiasi, kad po renovacijos butai tapo daug šiltesni, nebeliko per stogą besismelkiančios drėgmės, džiugina ir estetinis vaizdas.
Pašnekovė sakė, kad visus metus bendravo su statybininkais, domėjosi, kaip vyksta namo renovacijos darbai. Tiesa, moteris kol kas nuogąstauja dėl apgailėtinų laiptinių, kurios nematė remonto kelis dešimtmečius.
UAB „Šilutės būstas“ direktorius A.Kvederis sakė, kad laiptinių tvarkymas negalėjo būti įtrauktas į renovacijos programą. Tad namo gyventojai kartu su administratoriumi arba savarankiškai patys turės nuspręsti, kaip jas sutvarkyti. Kaip bebūtų, kosmetiniam laiptinių remontui neprireiks didelių lėšų.
Rašyti atsakymą