Apdovanota geriausia Šilutės visuomenės sveikatos specialistė L. Romanovienė

Visuomenės sveikatos klausimai pastaraisiais metais tapo ypač aktualūs. Pandemija išryškino sveikatos prevencijos, higienos įpročių, infekcijų valdymo svarbą.

L. Romanovienę (viduryje) pasveikino Visuomenės sveikatos biuro direktorė K. Surplė ir rajono meras V. Laurinaitis.

Norėdama atkreipti dėmesį į visuomenės sveikatos svarbą ir ja besirūpinančių specialistų darbą Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacija (SVSBA) jau penktą kartą surengė „Metų specialisto“ apdovanojimus.

Šilutės r. Visuomenės sveikatos biuro geriausia metų specialiste pripažinta Loreta Romanovienė. Apdovanojimas jai įteiktas Visuomenės sveikatos biure kovo 9 d., apdovanojimą įteikė ir sveikinimo žodžius tarė rajono meras Vytautas Laurinaitis, kiti administracijos darbuotojai.

Įvertino atsakingą požiūrį į darbą

„Dėl šiemet susiklosčiusios ekstremalios situacijos negalime organizuoti iškilmingo apdovanojimų renginio, tačiau pati apdovanojimų reikšmė šiemet dar didesnė. Juk savivaldybių visuomenės sveikatos specialistai jau visus metus greta įprastinio rūpinimosi gyventojų sveikata aktyviai talkina ir kovoje su pandemija, tad nusipelnė deramo įvertinimo ir nuoširdžiausių mūsų visų padėkų“ – sako SVSBA tarybos pirmininkė Neringa Tarvydienė.

Šilutės visuomenės sveikatos biuro specialistė L. Romanovienė geriausia pripažinta dėl ypač atsakingo požiūrio į savo darbą. Loreta šiemet vykdė daug atsakingų veiklų: dirbo mobiliajame patikros punkte, atliko epidemiologinius tyrimus.

„Esu labai laiminga ir dėkoju visoms savo kolegėms ir direktorei už pasitikėjimą manimi ir mano darbu. Šis apvanojimas – didžiulis įvertinimas man“, – džiaugėsi visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokyklose.

„Loreta labai atsakinga, kruopšti, savo darbą išmananti specialistė. Šie sunkūs metai išryškino dar daugiau teigiamų Loretos savybių: iniciatyvumą, norą dirbti, nebijojimą prisiimti atsakomybę. Loreta buvo viena pirmųjų darbuotojų, kuri pradėjo dirbti mobiliojo punkto komandoje, vėliau atliko epidemiologinius tyrimus, koordinavo tyrimų eigą, teikė duomenis Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui. Džiaugiuosi, kad būtent Loreta išrinkta 2020 Metų specialiste. Ji tikrai to verta ir tai įrodė“, – sakė Visuomenės sveikatos biuro direktorė Kristina Surplė.

Naudinga ir gyventojams

„Metų specialisto“ rinkimai vyksta 47 visuomenės sveikatos biuruose. Kandidatus siūlo centrų darbuotojai, asociacijos tarybos nariai. Renkant geriausius specialistus atsižvelgiama į jų veiklą nacionaliniu, regioniniu ar savivaldybės lygiu.

„Metų specialisto“ apdovanojimai naudingi ne tik mūsų biurams, bet ir gyventojams. Juk puikiai dirbantis, motyvuotas visuomenės sveikatos specialistas kuria daugiau pridėtinės vertės vietos bendruomenei. Džiaugiamės, kad konkurencija kasmet auga – vadinasi, ir mūsų specialistai kasmet tobulėja“, – teigia N. Tarvydienė.

Visuomenės sveikatos biurų tikslas – stiprinti pirminę visuomenės sveikatos priežiūrą savivaldybių lygmenyje, skatinti kokybiškų visuomenės sveikatos priežiūros paslaugų teikimą gyventojams, motyvuoti gyventojus aktyviai rūpintis savo sveikata bei ligų prevencija. Visuomenės sveikatos biurų asociacija vienija 47 savivaldybių visuomenės sveikatos biurus.