Aplink Lietuvą bėgantis ugniagesys šeštadienį pasieks Šilutę

Ugniagesys gelbėtojas Aidas Ardzijauskas ir toliau atkakliai tęsia bėgimą aplink Lietuvą. / vpgt.lt nuotr.Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 5-osios komandos ugniagesys gelbėtojas vidaus tarnybos puskarininkis Aidas Ardzijauskas bėga aplink Lietuvą. Praėjusią savaitę pradėjęs žygį ugniagesys šeštadienį atbėgs į Šilutę.

1089 kilometrų bėgimą aplink Lietuvą, kuris truks 24 dienas, A.Ardzijauskas gegužės 31 d. pradėjo Vilniuje, prie Baltojo tilto. Į tą pačią vietą planuoja sugrįžti birželio 23 d. Jo bėgimas sutampa su Vilniaus miesto priešgaisrinės apsaugos 210 metų jubiliejumi.

Bėgimu ugniagesys siekia garsinti Valstybinę priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą, sukaupti dar daugiau patirties ir populiarinti bėgimą.

Į bėgimą aplink Lietuvą A.Ardzijauskas pasiėmė keturias poras bėgimo batelių.

Kasdien ugniagesys gelbėtojas nuo vieno iki kito Lietuvos miesto nubėga nuo 20 iki 80 kilometrų. Į Šilutę jis atbėgs iš Pagėgių, įveikęs 39 km atstumą. Kitą dieną, sekmadienį, leisis link Klaipėdos.

Šilutę bėgikas planuoja pasiekti šeštadienį (birželio 9 d.) apie 14.30 val., o į Klaipėdą išbėgs sekmadienį 10 val. Gyventojai kviečiami sutikti ir išlydėti ištvermingąjį bėgiką prie Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pastato (Lietuvininkų g. 22).

A.Ardzijauskas ne kartą yra tapęs ilgų distancijų bėgime Lietuvoje ir kitose šalyse. 2007 m. A.Ardzijauskas pateko į Lietuvos rekordų knygą, kai vilkėdamas kovine ugniagesio gelbėtojo apranga su visa ekipuote nubėgo 12 km, o šiemet, bėgdamas aplink Balatono ežerą Vengrijoje, jis per 14 val. nubėgo beveik 200 km.