Aplinkos ministerija kviečia visas Lietuvos įmones dalyvauti „Judriausios įmonės“ konkurse

Aplinkos ministerija, Europos judumo savaitės organizatorė Lietuvoje, ragina šalies įmones populiarinti darnų judumą ir aplinkos tausojimą savo darbuotojų kolektyvuose bei kviečia jas dalyvauti „Judriausios įmonės“ konkurse.

Visiems žinoma, kad kelionei į darbą pasirinkę aplinkai draugišką priemonę – viešąjį transportą, dviratį, paspirtuką ar kelionę pėsčiomis – gyventojai padeda „atkimšti“ miestų gatves, sumažinti oro taršą, užsiima visiems reikalinga fizine veikla. Todėl tai atneša ne tik ekonominės naudos, bet ir gerina darbuotojų ir visos visuomenės sveikatą.

Europos judumo savaitė – didžiausia tvaraus judėjimo kampanija pasaulyje, kasmet vykstanti rugsėjo 16–22 dienomis. Šia kampanija vietos valdžios institucijos ir įmonės skatina darnų transporto priemonių naudojimą, kviečia visuomenę išbandyti transporto alternatyvas, galinčias pakeisti automobilį, vyksta įvairios šviečiamosios, pramoginės veiklos. Savaitę vainikuoja tradicinė Diena be automobilio, raginanti bent vienai dienai visus atsisakyti nuosavo automobilio.

2020 m. Europos judumo savaitės tema – „Judumas – be jokios taršos“. Kviečiame aktyviai organizuoti šviečiamuosius renginius apie aplinkai draugiškų transporto priemonių naudojimą savo darbo aplinkoje, jų naudą, taip pat kurti vidines darbuotojų skatinimo, motyvavimo priemones rinktis netaršų transportą.

Informaciją apie įmonėje taikomas kūrybingas ar efektyvias priemones, jūsų rūpestį darbuotojais, organizuojamas veiklas siųskite el. paštu regina.kalisaityte@am.lt iki rugsėjo 14 d. Judriausią įmonę paskelbsime rugsėjo pabaigoje ir apdovanosime šventinės ceremonijos metu.