Aplinkosaugininkai pradeda tikrinti poilsiautojus

Liepos 1 d. prasidėjo aplinkosaugos akcija „Poilsiauk atsakingai“, kuri tęsis iki rugpjūčio 31 d. Akcijos metu bus tikrinama, ar poilsiautojai prie vandens telkinių laikosi aplinkosaugos reikalavimų.

Aplinkosaugininkai tikrins vandens telkinius, kaip poilsiautojai laikosi aplinkosaugos reikalavimų, plaukiodami plaukiojimo priemonėmis. Ypatingas dėmesys bus skiriamas vandens telkinių pakrantėms, miškams ir saugomoms teritorijoms.

Prie ežero vykstant transporto priemone, būtina laikytis pakrančių apsaugos juostos reikalavimų: nestatyti automobilio arčiau kaip 25 m nuo kranto. Jei vandens telkinys yra saugomoje teritorijoje, atstumas iki vandens turi būti 50 m.

Miškingose teritorijose automobiliu galima važinėti tik miško keliais. Statyti juos miškuose galima tik tam skirtose aikštelėse arba kelio pakraštyje, neužvažiuoti ant samanų, kerpių, uogienojų. Teritorija, kurioje, dažnai važinėjama ar statomi automobiliai, nėra laikoma keliu ar aikštele, taigi išvažinėta pieva ar miško paklotė nėra kelias.

Miškai stebimi mobiliomis vaizdo stebėjimo kameromis, pavykus identifikuoti pažeidėją, informacija perduodama policijai.

Žvejams reikia surinkti atliekas 5 m spinduliu aplink žvejybos vietą, ir išvežti jas į komunalinių atliekų konteinerius.

Apsistoti poilsiui miškuose ir kūrenti laužus galima tik tam pritaikytose vietose, nakvynei gamtoje rinktis poilsiavietes, stovyklavietes. Pajūrio paplūdimiuose nakvoti kopose ar priekopėse ir rengti stovyklavietes neleidžiama.

Laužams kūrenti galima rinkti tik žabus ir nukritusias šakas.  Su šunimis miškuose lankytis galima, tik reikia nepamiršti pavadėlio, o prieš paleidžiant reikia uždėti antsnukį.

Vandens motociklais plaukioti galima tik Baltijos jūroje, Elektrėnų mariose, Dūkštų, Talkšos, Didžiulio, Galuonų ežeruose ir Kauno mariose.

Grybauti ir uogauti galima visuose Lietuvos miškuose, išskyrus rezervatus, saugomas teritorijas. Draudimas galioja ir kitose vietose, kuriose lankymasis laikinai uždraustas dėl miško gaisrų pavojaus, kirtimų, būtinumo išsaugoti mišką ir kt. Grybaujant, uogaujant, renkant vaistažoles, kiekiai nėra ribojami, bet svarbu nenaudoti „šukų“ uogų rinkimui, laužyti, rauti ir kitaip niokoti uogienojus ir pan.

ELTA inf.