Aplinkosaugininkų taikiklyje – ir neteisėta prekyba tinklais, ir kosmetika su eršketų ikrais

Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai sulaikė asmenį, turguje neteisėtai prekiaujantį tinklais. Vilniaus gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai nustatė įmonę, nelegaliai prekiaujančią kosmetikos priemonėmis, sudėtyje turinčiomis eršketų ikrų.

Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos valdybos Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcija kartu su policijos pareigūnais iš Prevencijos skyriaus tęsia reidus išimant iš apyvartos draudžiamus ne mėgėjų žvejybos įrankius – statomuosius tinklus.

Praėjusią savaitę Klaipėdos turgavietėje buvo atliktas kontrolinis pirkimas pažymėtais pinigais – iš žūklės reikmenimis prekiaujančio asmens nupirkti du tinklai.

Pardavėjas buvo nedelsiant sulaikytas. Už ne mėgėjų žvejybos įrankių pardavimą neturint nustatyta tvarka išduoto leidimo asmeniui surašytas administracinio nusižengimo protokolas su administraciniu nurodymu, skirta 270 eurų bauda ir konfiskuoti tinklai.

Vilniaus valdybos Vilniaus gyvosios gamtos apsaugos inspekcija iš Muitinės departamento gavo pranešimą dėl įmonės, galimai nelegaliai prekiaujančios kosmetikos priemonėmis, sudėtyje turinčiomis eršketų ikrų.

Atlikus patikrinimą nustatyta, kad įmonė minėtomis priemonėmis prekiavo neturėdama leidimo prekiauti laukiniais gyvūnais, jų dalimis ar gaminiais iš jų. Taip pat neturėjo leidimo įvežti šias kosmetikos priemones iš Europos Sąjungai nepriklausančių šalių.

Įmonės direktoriui gresia bauda nuo 120 iki 600 eurų, taip pat bus konfiskuotos kosmetikos priemonės.