Aplinkosaugininkus iškvietė kaimynui, bet įkliuvo pats

Aplinkos apsaugos departamento Šilutės aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai gavo skundą, kad iš kaimynui priklausančio lauko tualeto sklinda blogas kvapas.

Aplinkosaugininkai pažeidimą tikrai nustatė, tik paaiškėjo, kad nuotekų netvarko ne kaimynas, o pats pranešimo autorius.

Atvykę į nurodytą vietą viename Saugų seniūnijos kaime, Šilutės AAI pareigūnai taršos nenustatė: lauko tualeto vieta atitinka reikalavimus, duobė buvo neperpildyta ir sandari, blogas kvapas taip pat nesklido.

Toliau nagrinėjant skundą, paaiškėjo, kad pranešėjas vandenį buičiai ima iš UAB „Šilutės vandenys“, bet bendrovei nuotekų tvarkyti neperduoda. „Be to, nevalytos nuotekos iš rezervuaro buvo pumpuojamos į buitinių atliekų komposto duobę, todėl kieme ne tik sklido smarvė, bet ir buvo teršiama aplinka“, – sakė Šilutės AAI pareigūnė Sidona Vindžigelskienė.

Už aplinkos teršimą nuotekomis pranešėjui gresia 60–300 eurų bauda, taip pat duotas nurodymas sudaryti sutartį su „Šilutės vandenimis“ dėl nuotekų išvežimo ir tvarkymo.