Apmegzti Švėkšnos margučiai žavi praeivius

sveksnos marguciai 1Švėkšna garsi ne vien savo istorija, kultūros paminklais, bet ir spalvingą gyvenimą kuriančiais entuziastais, stebinančiais vis labiau ir labiau.

Praėjusių metų lapkričio pradžioje mokytojo Vaido Didžiūno organizuota šviečianti moliūgų šventė iš nuostabos privertė aiktelėti ne tik Pamario krašto gyventojus. Šiemet darbščiosios Švėkšnos neįgaliųjų draugijos moterys nupynė rekordinę, daugiau kaip 7 metrų verbą.

Šiomis dienomis prie Švėkšnos bažnyčios galima pasigrožėti įspūdingo dydžio margučiais, apmegztais Daivos Žemgulienės.
D.Žemgulienė Švėkšnos seniūnijoje dirba želdinių prižiūrėtoja ir, kaip pati sakė, kiekvienais metais prieš Šv. Velykas stengiasi kuo įdomiau papuošti miestelį. Pernai moteris į gėlių vazas susodino iš šieno pagamintus ir aprengtus kiškius.

sveksnos marguciai 2sveksnos marguciai 3

Šių metų idėją ji pasiskolino iš Palangos, kur dekoratyviniais margučiais jau kelinti metai puošiama pagrindinė J.Basanavičiaus gatvė. „Reikėjo dirbti esamomis sąlygomis ir apgalvoti, kad kūriniai vėliau nebūtų nuniokoti“, – kalbėjo moteris, šį tikslą sveksnos marguciai montuojamiįgyvendinusi kukliomis lėšomis ir neskaičiavusi nei savo laiko, nei įdėto darbo.

Iš pradžių Daiva iš polisterolio gamino karkasus. „Teko ir skulptore pabūti“, – juokėsi ji, pridurdama, kad pirmasis kiaušinis išėjo šiek tiek pakrypęs, o kambaryje plaikstėsi daug smulkių plastmasės atplaišėlių.

Daivai labai patinka nerti vąšeliu, tad kiaušinius ji apmezgė rankomis. Tiesa, vieną kiaušinį siūlais marginti padėjo anyta – tautodailininkė Doneta Kristina Lukošienė, iš kurios ji „paveldėjo“ želdinių priežiūrą Švėkšnos miestelyje.

Specialiai margučių niekas nematavo, bet aukštis siekia maždaug 50 cm. Būdami spalvingi jie pagyvina žiemišką miestelio aplinką. Praeiviai neretai stabteli prie jų nusifotografuoti. D.Žemgulienei smagu, kad jos darbai kitiems teikia džiaugsmą.