Apsemtuose keliuose kai kur vandens virš pusės metro, bet vietiniai stebisi: „Ko čia parintis?..“

Pastarosiomis dienomis pradėjus kilti vandens lygiui pamario upėse ir kanaluose, Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) nuolat skelbia, kurie kelių ruožai apsemti pamario krašte. Į pamarį rengti reportažų jau suskubo ir respublikinės televizijos.

Vos prieš kelis metus rusniškiai šiuo laiku namus pasiekdavo taip. Dabar potvyniai jiems nebebaisūs, nes šioje vietoje jau stovi estakada.

Vanduo vis kyla

LAKD praneša, jog eismas pastarosiomis dienomis draudžiamas kelyje Rusnė – Galzdonai – Plaškiai, čia ketvirtadienį jau buvo apsemtos trys dvi atkarpos: nuo 0,80 iki 6 km, gylis 60 cm; nuo 12,80 iki 15 km gylis 50 cm; ir 20 iki 21 km, vandens gylis siekė 30 cm.

Kelyje Juknaičiai – Sausgalviai – Tatamiškiai nuo 7,20 iki 8,50 km, gylis 60 cm; kelyje Užliekniai – Paleičiai nuo 4,60 iki 4,77 km, gylis 60 cm; kelyje Užliekniai – Paleičiai nuo 4,77 iki 5,77 km, gylis irgi 60 cm. Kelyje Povilai – Minija nuo 0,90 iki 0,95 km, gylis 15 cm; kelyje Sausgalviai – Žalgiriai nuo 0,50 iki 2,70 km, gylis 60 cm; kelyje Žemaitkiemis – Vabalai nuo 4,20 iki 7,20 km, gylis 30 cm.
Vandens yra ir kai kuriuose kituose krašto kelių ruožuose, tačiau eismas jais leidžiamas, nes vandens gylis neviršija 10 – 15 cm.

Pranešama, kad iš viso šalyje eismas dėl apsėmimo trečiadienį buvo jau ribojamas maždaug 20 km, o ketvirtadienio rytą – jau 30 km kelių ruožuose.

Vietiniai pasigauna žuvį…

TV3 žinios trečiadienį taip pat jau parodė reportažą apie potvynį pamaryje. „Yra keliai užsemti, pro kuriuos negalima pravažiuoti, net prie pačios Rusnės žiūrint, yra žvyrkelis užsemtas. Į Paleičių kaimą reikėtų važiuoti vadinamu gyvybės keliu per pylimus“, – sakė Šilutės ugniagesių viršininkas Valdas Kundrotas.

Jis taip pat pasakojo, jog ugniagesiams jau teko gelbėti potvynio užkluptą gyventoją ir jo augintinius. „Vykstant automobiliu jis papuolė į daubą, į vandenį. Užgeso. Prasinešė pagalbos centrui, kad yra neįgalus pats, turi du šuniukus ir reikia pagalbos išgabenti į saugią vietą. Ugniagesiai gelbėtojai nuvykę, su naro kostiumais, su rogėmis, transportavo į automobilį savo ir sėkmingai pargabeno į namus“, – sakė V. Kundrotas.

Ledų sangrūdos susiformavo ir Nemune. Praėjusią savaitę šias vietas dar dengė lygus ledas, bet prasidėjus atlydžiui ledai lūžta ir grūdasi stumdami vieni kitus Kuršių marių link. Tačiau daugybę metų šiuose kraštuose gyvenantys žmonės TV3 žinioms pasakojo su ja susigyvenę. „Nu ko čia parintis? Dar ir naudos turi. Žuvį gali pagauti čia prie tvoros, yra buvę. Nu ką čia parintis. Pasižiūri, pasitvarkai, ką reikia pasikeli, kad tau nenuplauktų ir viskas“, – pasakojo pamariškis Stasys.
Tiek specialistai, tiek vietiniai prognozavo, kad ledai prie pat marių suaižės jau šiomis dienomis. O tada arba nuplauks į marias ir potvynis nuslūgs, arba užsikimš ir vanduo kils.