Aptartos potvynio pamaryje suvaldymo priemonės

Pirmadienį Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė nuotoliniame susitikime su Šilutės rajono meru Vytautu Laurinaičiu ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) direktoriumi Sauliumi Greičiumi aptarė Šilutės rajone kilusio potvynio aktualijas.

Anot ministrės, visos tarnybos yra pasiruošusios operatyviai reaguoti į kylančius iššūkius potvynio zonoje. Susitikime aptartos pagalbos priemonės nuo potvynio kenčiantiems pamario gyventojams, Šilutės savivaldybės ir PADG pasirengimas reaguoti ir suteikti pagalbą, jei situaciją blogėtų, įvardintos reikiamos techninės priemonės. Taip pat iškeltas klausimas dėl būtinybės keisti kriterijus ekstremalios situacijos paskelbimui, mat pagal šiuo metu galiojančius kriterijus, skelbti ekstremalią situaciją galima tik jeigu apsemtoje zonoje lieka 500 žmonių.

Pasak mero V. Laurinaičio, dažniausiai potvynio metu nukenčia namai ir keliai. Tiesioginės grėsmės šiuo metu gyventojų gyvybei nėra, jau stebimas ir nežymus vandens lygio kritimas. Gyventojams pageidaujant, dėl potvynio jie gali būti laikinai iškeliami į saugias savivaldybės pasiūlytas patalpas. Kelios šeimos jau išsikėlė į tokias patalpas.