Ar knyga – draugas vaikui?

zibu mokykla skaitymas 1Ar patinka šiandieniam vaikui skaityti knygas?

Suvokimas, kad reikia skaityti grožines knygas, pats savaime neatsiranda. Ir mokytojai, ir mokinių tėveliai turi kasdien padėti, patarti. Kuo dažniau vaikas ims į rankas knygą, tuo geriau skaitys. O mokėdamas sąmoningai skaityti, vaikas tampa nuovokus, greičiau susigaudo įvairiose situacijose, geriau logiškai mąsto, lavėja jo atmintis.
Draugauti su knyga yra kur – vaikų visada laukia F.Bajoraičio viešosios bibliotekos šaunios bibliotekininkės.

Žibų pradinės mokyklos 2a ir 2c klasės mokinukai su savo mokytojomis ir išsirengė į biblioteką susipažinti plačiau su knygos namais.

Bibliotekininkė Liuda Nausėdienė žaismingai ir įdomiai pasakojo, kaip išsirinkti norimą knygą, kokios knygų skaitymo taisyklės, kaip įsigyti skaitytojo kortelę.

Vaikai, sulaikę kvėpavimą, stebėjo „bibliotekininką – robotą” – kaip jis priima iš skaitytojo perskaitytas knygas ir išduoda pasirinktas knygas.

Ekskursijos pabaigoje apžiūrėjo, kaip atrodė pirmosios knygos, stebėjo nuotaikingą filmą apie biblioteką. Geri ir gražūs knygos namai. Juose dirba nuoširdūs žmonės, sėjantys gimtosios kalbos grūdus į vaikų širdis. Čia vyksta daug įdomių renginių ne tik vaikams, bet ir jų tėveliams. Tik tie vaikai, kurie gailisi pervertos strėle katytės, kurie braukia ašarėlę dėl Brisiaus mirties, moka mylėti gyvūnėlius ir žmones, skiria gėrį nuo blogio, melą nuo teisybės.