Ar neįmanoma vairuoti nenaudojant mobiliųjų priemonių?

Lietuvos kelių policija per metus išaiškina daugiau nei 40 000 atvejų, kai mobilusis telefonas yra laikomas rankose vairuojant.

Šiemet jau 100 asmenų dėl to neteko teisės vairuoti. Lietuvos kelių policijos tarnybos vadovas Vytautas Grašys akcentuoja ne baudos dydį, o apeliuoja į žmonių sąmoningumą.

Per 5 šių metų mėnesius užfiksuoti 21 429 atvejai, kai vairuotojai nepaisė Kelių eismo taisyklių reikalavimo – naudojosi mobiliojo ryšio priemone vairuodami. 2021 m. tokių pažeidimų užfiksuota 42 260. Už tai vairuotojai gali būti nubausti 60–90 eurų bauda ir netekti teisės vairuoti 1-3 mėn.

V. Grašys ragina elgtis atsakingiau ir ne tik patiems nesinaudoti telefonais vairuojant, bet ir įspėti kitus taip darančius. „Eismo įvykiai, patiriami sužeidimai, žmonių netektys įrodo, kad bet kokie kiti pašaliniai veiksmai neleidžia gerai įvertinti eismo situacijos, važiavimo sąlygų ir padariniai gali būti labai skaudūs“, – sako V. Grašys.

Šiemet teisė vairuoti už naudojimąsi telefonu atimta 102 asmenims, 2021 m. per tą patį laiką – 55 žmonėms. Daugelis automobilių turi laisvų rankų įrangą, todėl skambinti ir atsiliepti yra patogu. „Jaunoji karta intensyviau naršo socialiniuose tinkluose ir neretai negali nuo jų atsitraukti, bet vairuojant kiekvienas kitas veiksmas yra labai pavojingas. Gyventojai neturėtų to toleruoti, o pamatę netinkamai besielgiantįjį, įspėti ir sudrausminti“, – ragina V. Grašys.