Ar tai yra iki šiol geriausiai dokumentuoti maisto papildai?

Moksliškai įrodyta, kad seleną ir kofermentą Q10 vartoti verta. Šiuo metu minėtą teiginį patvirtina ne mažiau negu 18 paskelbtų „SelenoPrecise“ ir „Bio-Quinone Q10“ tyrimų duomenys. Kviečiame išsamiau susipažinti su naujausiu inkstų sveikatos tyrimu. Jo rezultatai paskelbti gruodžio mėnesio žurnalo „Nutrients“ numeryje.

2013 m. žurnale „International Journal of Cardiology“ buvo paskelbti tyrimo „KiSel-10“ rezultatai. Šis tyrimas pagarsėjo kaip vienas patikimiausių tyrimų, kuriais įrodyta, kad ir sveikiems žmonėms gali būti naudinga vartoti maisto papildus.

Grupė skandinavų mokslininkų įrodė, kad kasdienis seleno („SelenoPrecise“) ir kofermento Q10 („Bio-Quinone Q10“) papildų vartojimas ženkliai pagerina sveikų pagyvenusių žmonių gyvenimo kokybę.

Kraujo mėginiuose pakanka medžiagos 18 tyrimų atlikti

Siekdami tai įrodyti, Švedijos Linšiopingo universiteto vyriausiasis tyrėjas kardiologas Urban Alehagen su kolegomis surinko daugiau negu 50 000 minėto tyrimo dalyvių kraujo mėginių. Atsakymus į nesuskaičiuojamą daugybę aktualių klausimų slepiantys mėginiai iki tolesnių tyrimų buvo laikomi šaldiklyje.

Nuo tada mokslininkai nesėdėjo rankų sudėję.

Stebint seleno ir kofermento Q10 kiekio organizme poveikį įvairiems sveikatos rodikliams, tyrėjams pavyko atlikti papildomą teigiamų pasekmių tyrimą. Iš tikrųjų, skaičiuojant nuo pirmojo tyrimo „KiSel-10“, buvo atlikta ne mažiau negu 17 kitų tyrimų, tad iš viso jų atlikta jau net 18.

Naujausio inkstų sveikatos tyrimo rezultatai paskelbti žurnalo „Nutrients“* gruodžio mėnesio numeryje.

Galimai patikimiausi iki šiol surinkti įrodymai

Tik įsivaizduokite: aštuoniolika atskirų tyrimų, kurių visų rezultatai paskelbti pripažintuose mokslo leidiniuose, ir viskas dokumentuota, kad minėtų dviejų produktų vartojimas ženkliai pagerina sveikatą ir savijautą.

Tai, ko gero, pirmas atvejis istorijoje, kai mokslininkams pavyko surinkti tokių patikimų maisto papildų vertingumo įrodymų. Visiems tvirtinantiems, kad maisto papildai yra grynas pinigų švaistymas, būtinai reikėtų susipažinti su minėtų 18-os tyrimų rezultatais.

Biologinis tinkamumas itin svarbus

Būdami smalsūs vartotojai, galbūt klausiate savęs, ar minėtų tyrimų rezultatai galioja visiems seleno ir kofermento Q10 papildams, kuriuos galite rasti vaistinėse. Atsakymas neigiamas.

Skandinavų mokslininkai pasirinko būtent „SelenoPrecise“, kadangi tai yra patentuotos natūralios seleno mielės, kurių įsisavinimas gerai dokumentuotas. Tyrimais įrodyta, kad į kraują patenka 88,7 % šio preparato sudėtyje esančio seleno.

Panašiai ir „Bio-Quinone Q10“ atveju: gerokai daugiau negu 100 paskelbtų tyrimų rezultatais patvirtintas būtent šios kofermento Q10 formulės biologinis tinkamumas.

„Bio-Quinone Q10“ taip pat buvo naudojamas 2014 m. žurnale „JAMA Heart Failure“ paskelbto „Q-Symbio“ tyrimo metu.

Mokslininkai turėtų naudoti tik gerai dokumentuotus produktus

Vienas esminių aukščiau paminėtų 18 „SelenoPrecise“ ir „Bio-Quinone Q10“ tyrimų aspektų yra tas, kad jais patvirtinama, kaip svarbu mokslininkams naudoti gerai dokumentuotus papildus.

Jei kraujas ir audiniai nepakankamai absorbuoja veikliąsias medžiagas, negalima tikėtis, kad preparatas veiks. Kadangi visa tyrimų atlikimo esmė yra dokumentuoti teigiamą papildų vartojimo poveikį kaip vieną iš sveikos gyvensenos elementų, mokslininkams itin svarbu patikrinti produktus ir įsitikinti jų kokybe, prieš pasirenkant naudoti tyrimo projektams.

Daugiau apie „SelenoPrecise“ ir „Bio-Quinone Q10“ galite pasiskaityti čia:

*) ”Selenium and Coenzyme Q10 Supplementation Improves Renal Function in Elderly Deficient in Selenium: Observational Results and Results from a Subgroup Analysis of a Prospective Randomised Double-Blind Placebo-Controlled Trial”

Urban Alehagen, Jan Aaseth, Jan Alexander, Kerstin Brismar, Ander Larsson